Před několika lety byl zveřejněn fotografický projekt Vánoční přání, který se liší od všech ostatních. Jeho hlavními hrdiny jsou totiž vážně nemocné děti, které se jako mávnutím kouzelného proutku přenesly do vánoční pohádky spolu se Santou Clausem.

Vždy mě mrzelo, že děti během vánočního období nemohou opustit nemocnici. Chtěla jsem jim dát dárek, který by přinesl naději, a chtěla jsem je osvobodit, alespoň v kreativním smyslu… od čtyř stěn nemocničního oddělení a reality jejich situace.

Zdroje: Instagram | Karen Alsop Website

#1

Za tímto skvělým nápadem stojí Karen Alsop, fotografka a digitální umělkyně z Melbourne v Austrálii. Rozhodla se dát nemocným dětem v Monash Children’s Hospital v Melbourne Vánoce, na které nikdy nezapomenou.

#2

#3

V prázdném nemocničním pokoji si otevřela provizorní fotoateliér a se Santovou pomocí začala fotit děti do různých tematických příběhů. Potom Alsop a její tým elfů použili své dovednosti v oblasti digitálního retušování a pomocí Photoshopu vytvořili pro děti na fotografiích kouzelné zimní světy. Projekt trval celkem 15 hodin a konečný výsledek stál za každou vteřinu.

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10