Umělá inteligence proniká do stále většího počtu oblastí. Jedním z jejích počinů je i virtuální muzeum mimozemských tvorů. Toto muzeum vzniklo díky technologii MidJourney, která umožňuje generovat pomocí umělé inteligence unikátní tvory.

Autor této myšlenky, nadšený fanoušek mimozemšťanů a zoologie, si tak mohl vytvořit svou vlastní sbírku obrázků a virtuální muzeum, kde se návštěvníci mohou pokochat jedinečnými tvory z různých planet.

Zdroje: xenobiologymuseum.com

#1

Kromě sbírek „dochovaných exemplářů“ a „uměleckých výstav“ nabízí muzeum také fotogalerie s portréty těchto mimozemských tvorů. Mezi nimi se nachází i projekt nazvaný Kosmická postýlka: Prozkoumávání mimozemského dětství, kde jsou zobrazeny portréty novorozenců z vesmíru.

Všechny tyto tvory vygenerovala umělá inteligence na základě pokynů autora. Ten tak může svobodně tvořit a zkoumat neuvěřitelný svět mimozemských tvorů. Muzeum je k dispozici na webových stránkách xenobiologymuseum.com, kde si můžete prohlédnout sbírku i sami a třeba si vybrat svého oblíbeného mimozemšťana.

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#16

#17

#18

#19

#20