„Krása tkví v oku pozorovatele“ – toto tvrzení dokonale odráží celou myšlenku umění. Někdo tíhne ke klasickým akvarelům, někdo dává přednost modernímu umění, pak jsou tu i milovníci soch a lidé, kteří milují divadelní umění. Ať už je umění jakékoli, vždy se najdou lidé, kteří ho ocení.

Není proto divu, že se občas na internetu objeví neobvyklé kreativní věci. Například tento speciální koberec, který je velice detailní a pečlivě vyřezávaný přímo do podlahy. Na internetu se stal tento nádherný koberec virálním díky své jedinečnosti: získal přes 3,7 tisíce lajků a více než 13 tisíc sdílení na Facebooku.

Koberec vytvořila Selva Aparicio ze Španělska. Pracuje mezi městy a kontinenty, od Španělska, kde se narodila, až po Spojené státy. Má za sebou celý seznam výstav, a Newcity Art ji dokonce poctil oceněním, které ženě dalo jméno průlomová umělkyně roku 2020.

Aparicio čerpá inspiraci z přírody a ze spojení mezi životem a smrtí. Z tohoto důvodu má její práce okamžitý dopad a hluboký význam. Koberec vytesaný do dubové podlahy se nazývá „vzpomínky z dětství“, říká, a byl vytvořen v roce 2017. Uvedla, že umělecké dílo „zakrývá a odhaluje, traumatizuje a svědčí“.

Koberec je velice působivý, lidé na Facebooku ho chválí za jeho detail a rozsah. Tento příspěvek sdílelo tisíce uživatelů, čímž umělkyni podpořili – skutečně reálný důkaz toho, že umění ve všech jeho formách dokáže ovlivnit hromadu lidí.

Zdroj: BoredPanda