V nápadných, na míru vyrobených stolech od ukrajinského designéra Oleksiye ze studia ThunderWood Studio se snoubí dřevo a iluze vody. Spektakulární efekt blankytných vln oceánu vyplavujících se na pobřeží pomocí epoxidové pryskyřice je ještě umocněn tvarováním nábytku do podoby surfových prken.

Oleksiy, který je kreativní silou ThunderWood Studio, neměl před zahájením podnikání žádné zázemí v uměleckém řemesle. „Jednoho dne jsem viděl stoly s ‚řekami‘ a zajímalo mě, jak byly vyrobeny,“ říká umělec. „S truhlářstvím jsem neměl vůbec žádné zkušenosti. Přestože to byla obtížná cesta, získal jsem fantastické zkušenosti a začal jsem experimentovat s novými technikami.“ Nyní si jeho návrhy užívají klienti po celém světě.

Zdroje: Etsy | Instagram

#1

Každý z těchto kusů je vyroben na zakázku, takže klienti mohou požadovat vlastní osobní úpravy stolu. Jednou z nejžádanějších funkcí, kterou ThunderWood Studio přidává do svých výrobků, je osvětlení.

Pomocí fosforu nebo vestavěných světel lze tyto stolní desky upravit tak, aby ve tmě svítily. Přitom je zvýrazněno mnoho nádherných detailů, včetně mořských tvorů plujících pod modrými vlnami.

#2

#3

#4

#5

#6