Jihoafrický umělec Daniel Popper vystavuje sochy v The Morton Arboretum, což je veřejná zahrada o rozloze 1700 akrů zaměřená na výzkum stromů, jejíž součástí je i venkovní muzeum. Popperova expozice  Human+Nature exhibition je v arboretu vystavena od roku 2021 a bude k dispozici až do roku 2023. Vystaveno je osm Popperových soch, přičemž letos byly přidány tři nové k původním pěti.

Tyto tři nové sochy pokračují v Popperově snaze spojovat lidi a stromy. Tato idea je v souladu s hlavním záměrem arboreta Morton – podporovat růst stromů a vzdělávat veřejnost ohledně jejich významu. A je jen příhodné, že nové sochy jsou přidány letos, kdy arboretum slaví 100 let své existence. Nejmenší ze tří nových soch dokonce přímo vznikla na oslavu této zvláštní příležitosti.

Zdroje: Website | Facebook | Instagram

#1

Ephemera

Socha s názvem Ginkgo bude nádherným pozdravem pro hosty. V tomto díle je ženská maskovaná tvář orámována listy ginkga, což symbolizuje rozmanitost stromů, které na tomto místě rostou. Tento ušlechtilý strom má v oblibě zakladatel arboreta Jay Morton, proto se zdálo jako příhodné zakomponovat jej do sochy oslavující dlouhověkost arboreta. V zahradě bylo vysazeno mnoho stromů ginkgo, v současné době je ve sbírce 15 odrůd a 77 exemplářů.

#2

Ginkgo

#3

Mycelia

#4

#5

#6

Ginkgo

#7

Ephemera

#8

Mycelia

#9

#10

#11

#12