[adrotate banner=“1″]

Nejděsivější filmový žánr má své oddané fanoušky po celém světě. Přinášíme fotografie z míst, která znáte z fenomenálních hororů. Zde jsou pravé adresy použitých lokalit.

Amityville Horror House

3:15 zemřeš: Dům, který kromě předlohy filmu zažil i reálný zločin, se nachází v klidné části Long Islandu. Původní adresa 112 Ocean Avenue byla změněna, protože majitelé domu každý den čelili nájezdům fanoušků. Dokonce přestavěli část domu tak, aby nebyl hned k poznání. Marně.

The Dakota

Rosemary má děťátko: Byt se nachází na adrese One West 72 Avenue Upper West Side, Dakota.

3

Vymítač ďábla: Věhlasná scéna smrti na schodech se natáčela na adrese 36. Street NW a M Street NW ve čtvrti Georgetown ve Washingtonu, DC. Za bílého dne slouží schody při tréninku běžcům z celého Georgetownu.

4

Pátek 13tého: Camp No-Be-Bo-Sco, New Jersey. Tak zní adresa fiktivního kempu Crystal lake z tohoto známého hororu. Adresa byla dlouho v utajení kvůli obavám z poklesu tržeb kempu, který by se díky filmu nemusel rodičům jevit jako idylické místo pro jejich děti.

630x430-John_Marshall_High_School_los-feliz-architecture-eastside-la-lifstyle-Copy

Noční můra v Elm street: Původní verze tohoto hororu byla natáčena v budově střední školy, která má adresu 3939 Tracy Avenue, LA.

5

Noc oživlých mrtvol: Kultovní verze hororu se natáčela na hřbitově, který se nachází na Franklin Road jen 30 mil severně od Pittsburgu v Pennsylvanii. V dnešní době je domek již polorozpadlý, ale pravý fanoušek i tak místo natáčení jistě pozná.

7

Blair Witch: I když se děj filmu odehrává v Burkittsville, natáčení probíhalo ponejvíce v národním parku Seneca State Park v Marylandu.