Toto opravdové mistrovské dílo umění, architektury a designu není dětskou hračkou. Představuje moderní verzí kabinetních skříněk vlastněných ženami určité společenské třídy v průběhu 18. a 19. století.

Neobyčejný 9-pokojový domek z tvrdého dřeva, který vytvořil stavitel Jimmy Landers, je mistrovským dílem miniaturního umění, architektury a designu s nádherně vyzdobenými pokoji. Najdete zde třípatrové velké foyer, dvoupatrovou knihovnu obloženou dřevem, jídelnu, obývací pokoj, hlavní ložnici a ložnici pro hosty. Darren Scala z D. Thomas Fine Miniatures zastupuje pana Landerse při prodeji tohoto kousku a přijímá všechny nabídky, i když se odhaduje, že dům může stát okolo 100 000 USD (2 186 800 CZK).

LED osvětlení je strategicky rozmístěno po celém korpusu a vytváří tak kombinaci přirozeného i efektivního řešení osvětlení, které pomáhá eliminovat stíny. Lustry a nástěnné svítidla vytvářejí díky tradičním žárovkám dramatický vzhled, zatímco vitráže jsou osvětleny vlastním osvětlením vytvořeným výhradně pro The Sahlberg (název tohoto jedinečného domu) pro efekt přirozeného světla. Několik pokojů má doplňkové zásuvky pro další osvětlení stolu a podlahy. Rozsáhlý elektronický systém využívající kulaté i ploché vodiče byl sestaven do 3 úseků se 3mi napájecími zdroji umístěnými pod stolem skříně.

Velkolepé 3-podlažní foyer s točivými schody, ručně vyrobenými vřeteny a zábradlím z červeného dřeva vede k nádherné barevné skleněné centrální kupole vytvořené Barbarou Sabiou. Domek má podlahy z červeného dřeva a mramoru, kazetové stropy, mosazné lustry, vitráže a omítkové krby (některé s umělou povrchovou úpravou). Toto je jen malý výběr ze složitých detailů, které tvoří toto mistrovské dílo.

Víceúrovňový mosazný lustr v centrální hale a vitráž z barevného skla

Skvěle vybavené pokoje se sádrovými sloupy

Třípodlažní vstupní hala v prvním patře s kulatým schodištěm a dvojitými panelovými dveřmi s mosazným kováním od Rona Stetkewicze

Schodiště ve velkém foyer vede ke kopuli z barevného skla od Barbary Sabie

Pokoj s vitrážemi od podlahy ke stropu

Hlavní ložnice s dekorativním omítkovým krbem a parketovými podlahami

Seznamte se s mistrem miniatury Jimmym Landersem

Jimmy Landers je stavební inženýr. Poté, co odešel z Corporate Sales, ho jeho žena požádala, aby jí postavil domeček pro panenky. Ne jen obyčejný domeček pro panenky, ale historicky přesnou konstrukci s mistrovskými detaily a ohromujícím designem.

Výsledkem bylo, že pan Landers strávil stavbou The Sahlberg 2 roky a pověřil stejně významné skupině řemeslníků, aby vytvořili články, které oživí jeho vizi.

Zdroje: dthomasfineminiatures.com | cr2s.com | Facebook | Instagram | twitter.com | BoredPanda