Kde se bude na OAFF fotografovat?

I letos obsadí Open Air Foto Festival místa, do kterých se běžný turista Českého Krumlova nedostane. Kromě těch osvědčených lokací z minulého ročníku přibyly nové a velmi fotogenické prostory.

SUPŠ sv. Anežky

Už jen vstupem na školní zahradu plnou soch a uměleckých instalací, kam se kromě dne otevřených dveří nedostanete, na vás dýchne múza tvořivosti. Což teprve, až zjistíte, jak zajímavý program tu je: plno workshopů (Robert Vano, Tereza z Davle, Jan Pohribný, Lukáš Dvořák, Libor Sváček), přednášek pod patronací akademiků SUPŠky a profíku z AFOPu, výstavy a projekce jako třeba Králové gerewolu, X-photographers, Photo Award. A co si tu můžete vyfotografovat? Z fotogenického programu doporučujeme Závislost na selfie, noční keramickou pec, Závislost na těle – párová akrobacie s fotografkou Tamarou SofiG Černou, umělecké artefakty pro zátiší a produktové foto, umělce při tvorbě a vybraná finálová díla ART ROOM.

Jiří Macháček

Městské divadlo

V sobotu převezme pomyslnou štafetu festivalového centra divadlo. Letos bude mít krásnou roli v područí profesionálních modelek a žánru fashion a všeho co s ním souvisí, tedy i stylingu, líčení a účesů. Odehraje se tu i sváteční večer, kdy se vyhlásí vítězové soutěží jako ART ROOM, Photo Award či Fotograf roku. A nezapomeňte zachytit překrásný fotogenický výhled na město z divadelní terasy. A schválně, budete mít ve svém portfoliu šaty z cigaretových krabiček?

Ukradená galerie

Ukradená galerie není jen experimentální streetartový projekt, je to i prostor bývalé prádelny v Hradební ulici. Je tak trochu zanedbaný, industriální, s nádechem mystéria, zkrátka jako stvořený pro temnou krásu shibari neboli japonského bondážování a freak modelky. Přijďte a vyfotografujte si to, co v sobě každý v menší či větší míře máme uložené. Závislost na bolesti v režii těch nejlepších z oboru, studia Hell.

Prokyšův sál

Letos na zámku nebudeme, ale objevili jsme pro vás třešinku na dortu. Tak trochu zastrčený prostor,který si o to víc zaslouží pozornost fotografa. Bývalá prelatura nabízí famózní prostory rokokového Prokyšova sálu, Gotického sálu a dalších dvou salónků. Hádejte, co tu nejvíc vynikne? Ano, královský žánr – akt. Bude vzrušující sledovat, jak místnosti, které kdysi obývali církevní hodnostáři, poslouží nahé kráse ženského těla pod taktovkou Fotopátračky. Aby té závislosti na ženské kráse nebylo málo, můžete tu v sobotu besedovat a zažít VIP workshop s londýnským fashion a street fotografem, který se řadí mezi deset nejlepších X-photographers na světě, Alexem Lambrechtsem. A až budete odcházet (nebo přicházet :-)), nezapomeňte si prohlédnout a hlavně vyfotografovat vybraná finálová díla ART ROOM.

c25

Industriály v Hradební

Vedle Ukradené galerie je bývalý sklad lodí a prostor neznámé historie. Jsou to dvě lokace, kam jste se zaručeně v Českém Krumlově ještě nikdy nepodívali. Zde se vám představí část finálových fotogenických děl ART ROOM. Lokace jsou dost zanedbané, holé a industriální, a proto v nich vyniknou přesně ta díla, která mají.

Kino Luna

Je to úžasně zrevitalizovaný prostor, s nejmodernější promítací technikou a designovými prostory příjemné kavárny s fotogenickým výhledem, kde uvidíte Český Krumlov jako na dlani. Toto důstojné místo jsme vybrali pro mezinárodní Setkání fotoklubů spolu s fotoklubem FotoKrumlov, který je spoluorganizátorem a oficiálním svolavatelem Setkání.

Museum Fotoateliér Seidel

Nepřehání někteří fotografové už tu závislost na moderních technologiích? Možná by bylo fajn, seznámit se s tím, jak se fotilo před lety. Vstupte a nechte se okouzlit prvorepublikovou vilou, která v sobě skrývá příběh o počátcích fotografie a pohnutý osud průkopníků tohoto řemesla. Čekají vás speciální interaktivní prohlídky, přednášky a především portrét. Žánr, při kterém je důležité naladit se na fotografovaného a vychytat ten správný moment, kdy výraz či emoce o něm řeknou svoje. Nenechte si ujít možnost obohatit své portfolio o portrét v dobovém ateliéru.

Atelier Seidel po rekonstrukci 2008-06

Městský park

Víte, co je slackline, sk8, breakdance, diskgolf, kin-ball? Jsou to novodobé sporty, které kralují v ulicích a parcích, a mění tak vesnice a města v jedna velká sportoviště. Ať už patříte mezi znalce nebo ne, vězte, že průkopníci některých těchto sportů budou skejtovat, lézt po pružném pásu anebo tančit na hlavě v Městském parku. Přijďte se podívat na mladé gentlmany, kteří jsou závislí na pouličních sportech. Fotografie z těchto aktivit bývají víc než luxusní.

Myší díra

Romantické zákoutí u vody zve k prožití slavnostních chvil při svatebním obřadu, který se tu bude konat. Nevadí, že je fingovaný, zato bude ale s velkou parádou. Zároveň toto místo řadíme k těm, které si zaslouží být ve vašem portfoliu.

Foto_Infocentrum Č K

City Lounge

Již podruhé bude klub City Lounge sloužit glamour, žánru, na kterém si lze vypěstovat závislost. Abyste se přesvědčili, že glamour nejsou jen modelky ve vyzývavých polohách, ale že je uměním a má své oprávněné místo ve světě fotografie, připravili jsme pro vás opět zážitkovou akademii pod vedením Filipa Matušinského. Modelkami budou finalistky soutěže Czech Beauty.

Historické centrum

Město ožije fotografií po celý víkend. Takže fotogenické žánry pohltí nejen interiéry a exteriéry města, ale i historické centrum. Na náměstí budou kejklíři, žongléři a akrobaté na lodi Závislosti. Po festivalové trase budou k vidění soutěžní díla ART ROOM. A nesmíme zapomenout na naše něžné Oaffinky, živé loutky, které představují ročníkové téma Člověk a závislost.

Martin Grobař

Přijeďte a uvidíte a vyfotíte si toho mnohem víc. Více info: www.foto-festival.cz

Text: Soňa Paleta