Foto festival se koná:  5. – 7. 6. 2015 v Českém Krumlově

OAFF chce být jedinečný, fotogenický, profesionální a příjemný. A protože bývá vrtošivý, zasedla Furie, což je festivalová umělecká rada, jejíž členové mají ve světě fotografie leccos za sebou, a proto si mohou dovolit doporučovat jména.

Festival pomyslně otevírá Robert Vano se svým premiérovým workshopem Dva (žánry) v jednom (dni).

Jediný festival, kde si skutečně zafotíte.

Tereza z Davle udělá pro festival výjimku a podnikne letos jediný veřejný workshop v Českém Krumlově. Dokonce vás za tmy vezme na své oblíbené místo, kde se modelky dají fotografovat bez světel.

Tereza z Davle

VIP workshop a besedu si budete moci užít s londýnským fashion fotografem světového věhlasu Alexem Lambrechtsem. Jan Pohribný stejně tak jako Lukáš Dvořák si svoji úspěšnou roli lektorů zopakují. Zatímco mistr luminografie představí kreativní novinku Pixelstick, uznávaný fashion fotograf odkryje tajemství správně vytvořeného Look Book. S odborníkem na letecké snímky, Liborem Sváčkem, se můžete proletět v letadle a zachytit nejen festivalový šrumec z ptačí perspektivy.

Open Air Foto Festival

Kdo dává přednost adrenalinu na zemi, může si zajít do Městského parku, kde budou mladí gentlemani řádit na skateboardech, slicklinech nebo uvedou svá těla do nepravděpodobných figur při breakdance. A protože je tématem Člověk a závislost, ukáže vám festival z těch novodobých tu na selfie, z těch netradičních třeba tu na bolesti, v režii studia Hell a japonských bondáží s výtečnou výstavou Petra Jedináka.

Festivalovou trasu oživí v ulicích města akrobaté nového cirkusu Cirkus jinak. Nahou krásu ženského těla zachytíte v Prokyšově sále s freskami ze 14. století, rajcovní glamour ovládne klub City Lounge a dobový portrét Museum Fotoateliér Seidel. Z projekcí a výstav stojí za zmínku Xphotographers, polská fotografka Daria Illow, Nadia Norskott z Norska anebo cestovatelská sekce v čele s Lenkou Klicperovou z časopisu Lidé a země či představení českých a slovenských mladých talentů. Kdo si libuje v historii, ocení přítomnost starodávného přístroje Camera Favri.

Je toho mnohem více. Nebude chybět svatební fotografie, fotoporadna ani prezentace fototechniky, ale přijeďte se sami přesvědčit, co je ten OAFF zač. Stojí to za to.

www.foto-festival.cz