Dánský sochař Thomas Dambo vyrábí monumentální sochy obrů, kteří se potulují v lesích a dalších místech po celém světě. Jsou vyrobení z recyklovaného dřeva, větví a jiného odpadu. Navzdory své velikosti a robustnosti však v sobě mají jemnost. Mají laskavé oči a dobrácké úsměvy, které k nim přitahují návštěvníky.

Dambovy postavy mají souvislost s místem, kde se nacházejí. Isak Heartstone, troll, který žil v Breckenridge v Coloradu, byl inspirován historií těžby ve státě. Isak Heartstone seděl na zemi, skládal kameny a nakonec se „pokoušel postavit novou malou horu, protože byl smutný, že ta první hora byla zničena.“ Hned po dokončení byla socha trolla tak extrémně populární, že nakonec musela být odstraněna kvůli množství lidí, kteří přicházeli, aby si mohli s obrem pořídit ním selfie.

Dambo chce, aby se lidé bavili jeho sochami, ale také, aby si vážili přírody, ve které tyto obrovské postavy žijí. Pokud jim připomene, že tato místa existují, snad udělají více pro jejich ochranu, stejně jako trollové.

Zdroje: Website | Instagram | Facebook

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#16

#17