V rychle se rozvíjejícím světě technologií se objevují Virtuální brýle, které se stávají mostem mezi realitou a virtuálním světem. Tyto inovativní zařízení nejen mění naše vnímání zábavy, ale také se stávají katalyzátorem tvůrčího myšlení. Apple uvedl na trh své poslední virtuální brýle s slibem jedinečného zážitku interakce s digitálním obsahem. To vyvolává vzrušení a otázky: budou následujícím krokem v evoluci technologií, nebo představují riziko pro uživatele?

Brýle slibují nekonečné plátno pro interakci, ovládané očima, rukama a hlasem. Nicméně, jako u každé inovace, vznikají obavy ohledně bezpečnosti dat, závislosti na technologii a jejího vlivu na každodenní život. Zatímco fanoušci očekávají vzrušující průlom ve virtuální realitě, kritici vyjadřují obavy ohledně potenciálních negativních důsledků. Čas ukáže, zda se tyto nové virtuální brýle od Applu stanou novou etapou v technologické evoluci, nebo vyvolají rozruch v oblasti bezpečnosti a osobního života.

Zdroj: Petapixel

#1

Virtuální brýle poskytují jedinečné možnosti pro zkoumání a tvůrčí projev. Rozšiřují hranice představivosti, umožňují uživatelům prožívat scénáře, které byly dříve považovány za nemožné.

Vision Pro vytváří nekonečné plátno pro aplikace, které překračuje hranice tradičního displeje a poskytuje plně trojrozměrné uživatelské rozhraní, ovládané pomocí nejpřirozenějších a intuitivněch vstupů – očí, rukou a hlasu uživatele,“ říká společnost Apple. „Díky VisionOS, první prostorové operační systému na světě, umožňuje Vision Pro uživatelům interagovat s digitálním obsahem tak, jako by byl fyzicky přítomen v jejich prostoru.

#2

Je to první hlavní nový produkt společnosti za téměř 10 let a byl oficiálně oznámen dnes na Worldwide Developers Conference (WWDC).

#3

Pokud jste na svém iPhonu pořídili panoramatickou fotografii, můžete si ji prohlédnout jako obrovský, pohlcující obraz uvnitř náhlavní soupravy.

#4

https://petapixel.com/2023/06/05/apple-announces-the-vision-pro-an-ar-vr-mixed-reality-headset/

#5

První „prostorový počítač“ společnosti Apple

#6

Zařízení funguje také jako počítač, propojuje se s uživatelskou klávesnicí a myší a lze se také připojit k počítačům Mac a notebookům. Kalifornská společnost říká, že zařízení je ideální pro použití v kanceláři nebo pro práci na dálku.

Vision Pro také nabízí zážitek z „prostorového kina“, ztlumí skutečný svět a poskytne uživateli obrovskou obrazovku, která vypadá, jako by byla široká až 30 stop. Zobrazovací systém s ultra vysokým rozlišením se může pochlubit 23 miliony pixelů na dvou displejích velikosti poštovní známky, jeden pro každé oko. To poskytuje ekvivalent 4K TV na každé straně náhlavní soupravy.

#7

Apple dokonce navrhuje jeho použití v letadle – zařízení nabídne streamovací služby a dokáže blokovat vnější zvuky, aby vám poskytlo tichý a příjemný zážitek ze sledování.

Nemine, že s novými technologiemi přichází různorodost názorů. Ve světle nespokojenosti některých uživatelů stojí za to si pamatovat, že inovace často vyžadují čas na přizpůsobení, a možná budoucí aktualizace a vylepšení mohou napravit současné nedostatky, přinášejíce těmto virtuálním brýlím nový pohled a hodnotu.