Původní dokumentární projekt byl nakonec završen novou knihou, která dokumentuje v živých černobílých obrazech život velryb keporkaků (plejtváků dlouhoploutvých).

Od roku 2014 do roku 2018 strávil Jem Cresswell bezpočet hodin pod vodou v hlubinách jižního Tichého oceánu u království Tonga. Tam začal fotit skupinu velryb keporkaků, které často viděl kolem sebe. Jejich elegantní manévry mu umožnily zachytit jejich pohyby a jedinečný vzhled, rýhované břicho a kůži pokrytou skořápkou.

Giants  má 220 stránek a podrobně prezentuje keporkaky a jejich život. Do této rozsáhlé knihy Cresswell vybral a upravil přes 11 000 fotografií, z nichž většina dosud nebyla publikována. Fotograf sdílí nezapomenutelné snímky, na nichž se mu podařilo zachytit tyto obrovské tvory, včetně detailů jejich těl a fyziognomie.

Zmiňuje se i o pocitech, které člověk poblíž těchto majestátních tvorů pociťuje: „Nikdy nezapomenete na svůj první zážitek s hrbáčem,“ píše. „Prožíváte vedle nich pocit vlastní bezmoci, ale i jedinečnosti – těchto úctyhodných tvorů i celé přírody.“

Zdroj: Instagram