Český umělec Joe Muczka jr má za sebou první úspěšný prodej NFT (nezaměnitelný doklad o vlastnictví digitální položky). Neznámý kupec zaplatil na kryptoměnové burze Benance za obraz téměř milion korun. Muczka je vyhledávaný a respektovaný evropský umělec, specializuje se především na malbu, ale vytváří také sochy, originální módní kolekce a obrazy do interiérů, spolupracuje na firemních projektech a vytváří bodypainting na společenských akcích.

Jeho díla patří do stylů pop artu, impresionismu, expresionismu, kubismu a klasicismu. Za celoživotní přínos umění získal ocenění Zlatá Evropa.

Obraz je namalován akrylovými barvami technikou vrstvení na lněném plátně. Do digitální podoby na NFT byla převedena jeho fotografie.

Joe Muczka junior

Nezaměnitelný pseudonym tokenu NFT Joe Muchka Jr., The Right Direction, byl ve čtvrtek na burze kryptoměn Binance vyměněn za 45 400 dolarů, tedy téměř milion korun. Jedná se tudíž o český nezaměnitelný token, nástroj, který se obvykle používá k potvrzení původu, originality a vlastnictví zboží vytvořeného na digitálním médiu.

Joe Muczka junior

„Myslím, že každý člověk by si měl v životě nastavit směr, kterým se chce ubírat. A když se ujistí, že tento směr je pro něj ten pravý, vydat se tudy a vytrvat. Na cestě pak musí překonávat překážky a ty se musí pokusit přeletět,“ uvedl autor NFT, Joe Muczka junior. „Na plátně je vyobrazen kolibřík, který je pro mě symbolem aktivity. A právě aktivitu potřebujeme, abychom překážky mohli překonat,“ řekl umělec.