Pokud budete v Holandsku procházet ulicemi a vyhlížet nějaký ten originální obchod s cool věcmi, navštivte určitě jeden z obchodů SHOEBALOO, kde najdete nejen stylové kousky obuvi, kabelek a doplňků, ale také si užijete netradiční interiér.

Obchody odkazují na vědecko-fantastické filmy a na představy budoucnosti z poloviny 20. století o tom, jak bude vypadat budoucnost. Například obchod na PC Hoofstraat v Amsterdamu, je z ulice téměř neviditelný, čelní  strana je z temného zrcadlového skla a vidět je pouze bodově nasvícená obuv. Pokud však přistoupíte blíže, otevřou se vám dveře do „kosmické lodi“. Celý interiér je koncipován jako science fiction, stěny jsou obloženy zaoblenými průsvitnými polyakrylovými panely s výklenky, které slouží k vystavení bot a připomínají kryogenní laboratoř. Strop pokrývají panely podobné povrchu pod skleněnou podlahou. Obchod osvětluje 540 zářivek, které v různých místech a zákoutích mohou měnit barvu nebo oživovat prostor stále se měnícími obrazci barevného světla. V uličce, ve středu obchodu „plavou“ tři lesklé bílé kusy nábytku organických tvarů, které připomínají stylizované mraky. Dva z nich slouží jako sedátka a třetí jako výstavní jednotka pro doplňky. Na konci obchodu lze najít pokladnu, která se podobná velkému světelnému oku pronikavě zírajícímu do zadní zdi.

Za tímto neotřelým science fiction interiérem stojí designér Ronald Hooft z renomované architektonické kanceláře Meyer en Van Schooten.

SHOEBALOO, společnost založená Hartogem Streimem si vybudovala pověst přední high-end značky obuvi, tašek a doplňků v Nizozemí i mimo něj. Obchod vznikl počátkem 70. let v nechvalně známé čtvrti Jordaan v centru Amsterdamu. Jak klientela rostla, firma se přestěhovala a v roce 1983 otevřela prodejnu v Koningsplein v Amsterdamu. O osm let později měl obchod už své pevné místo na vyhlášené PC Hoofstraat – mekce nejelegantnějších a drahých obchodů jako jsou Prada, Gucci a Dolce & Gabbana. V následujících letech se SHOEBALOO rozšířila jako rychlost světla a kromě Amsterdamu je najdete také v Utrechtu, Maastrichtu a Rotterdamu.

Chcete-li si odnést skvělý zážitek z nákupů, pak SHOEBALOO je tím pravým.