[adrotate banner=“49″]

Krátký snímek Lila, jehož režisérem je Carlos Lascano, se beze slov hravě obejde. Můžeme nahlédnout do světa dívky, která svoji dobrou duši vyjadřuje pomocí svých pastelů a papíru. Jakou moc její úmysly a barvitý svět mají, to zjistíte ve videu.

„Lila je postava, kterou mám opravdu rád. Vytvořil jsem ji před několika lety a myslím si, že jsem si ji představil na základě svých vlastních vzpomínek z doby, kdy jsem byl ještě malý kluk a můj otec sedával po kavárnách, vybíral si scénu, jíž jsme byli svědky a domyslel si imaginární pokračování onoho obrazu.

Tento film je směsí živé akce a animace a já jsem využil těchto technických prostředů pro vytvoření nejasné hranice mezi fantazií postavy a skutečným světem, ve kterém žije. Tento projekt svým způsobem představuje návrat k řízení herců, něčemu, co jsem dělal několik let předtím, než jsem se plně začal věnovat animaci. Práci s herci jsem si znovu užil – fascinuje mě, jak postavy rostou ze vzájemné vazby mezi herci a režisérem. Je to zábavný, zajímavý a uspokojující proces. Alma García odvedla skvělou a delikátní práci, jak se jí podařilo vyjádřit všechny Liliny emoce pouze pomocí svých gest a výrazů.

Připadá mi, že tato práce završuje, společně s mými dalšími dvěma předchozími animovanými krátkými filmy ‚A Short Love Story in Stop Motion‘ a ‚A Shadow of Blue‘, něco na způsob trilogie. Oba obsahují příběhy o snech, vyprávěné poněkud magickým, naivním a optimistickým způsobem. Co tento příběh znázorňuje, je to, že mnohokrát je způsob, jakým vnímáme realitu, výsledkem cvičení naší představivosti. Občas stačí pozměnit pouhý detail, abychom upravili celý průběh.

Ve všech mých filmech hudba vždy hraje velmi důležitou roli, tudíž jsem pro tento projekt potřeboval takového hudebníka, který by se mnou sdílel ten samý citový koncept. Stalo se, že jsem se seznámil s francouzským skladatelem Sandy Lavallartem a naše první zkušenost při spolupráci nemohla být lepší. Okamžitě to klaplo a nemyslím si, že bych pro tento projekt lepšího hudebníka mohl vůbec nalézt: vytvořil nádherné dílo, odlišné a výstižné, které upoutalo obecenstvo a pomohlo rozšířit Lilinu duši až za obrazy.“

[adrotate banner=“38″]