Seznamte se s Fabiem Viale, umělcem a sochařem, který udělal poněkud neortodoxní krok k propojení dvou forem umění, které se vyskytují pohromadě jen s velmi malou pravděpodobností – sochařství a tetování.

Fabio Viale je sochař a tatér z italského Turína. Kromě mnoha jedinečných věcí, které doposud vytvořil, je autorem velmi zajímavé kombinace mramoru, antických soch a tetování. Jinými slovy: vytváří klasické sochy (jako ty ze starověkého Řecka a Říma), na které pak ale nanáší tetování. Postupuje při tom překvapivě velmi podobným způsobem, jako kdyby člověk tetoval člověka.

Zdroje: Instagram |Website

Tetování vypadají tak realisticky na něčem, co je v podstatě kámen, protože se zde používají techniky velmi podobné klasickému tetování. Barva není nalakovaná, ale vstřikovaná do pórovitého materiálu.

„Vyzkoušel jsem několik technik ve spolupráci se známými restaurátory a různými chemickými centry, ale postup, který v praxi používám, je založen jednoduše na penetraci pigmentu do hloubky prvního milimetru povrchu,“ vysvětlil Viale.