Vířivky nebývaly v minulém století jen součástí koupelen, bazénů nebo wellness středisek. Patřily k luxusnímu domácímu vybavení a byly i místem společenských setkání, takže se daly najít i v salonech a pokojích. Jejich předností byly nejen dobře známé relaxační a uklidňující účinky, ale i elegantní a luxusní vzhled, který přesně zapadal do stylu dřevěného obložení a moderních koberečků. Vlastnit jacuzzi, jak se jim říkalo, znamenalo, že se už nikdy nebudete muset spokojit s obyčejnou běžnou koupelí. Místo toho se můžete ponořit do uklidňujících relaxačních a masážních proudů a pozdvihnout koupel na zcela novou úroveň.

Moderní vířivka, známá také jako jacuzzi, byla navržena a zkonstruována sedmi bratry Jacuzziovými, kteří se přistěhovali začátkem 20. století z Itálie do Kalifornie. Byli vynalézaví a pracovití a k jejich úspěchům se řadí především vynález ponorného čerpadla, ale přispěli i k pokrokům v letectví a ke zdokonalení vodních čerpadel pro použití v zemědělství, zejména v pomerančových hájích.

Zdroj: vintag.es

#1

V roce 1956 se bratři poprvé pokusili vyvinout vířivku s názvem J-300 pro jednoho člena své rodiny, který trpěl revmatoidní artritidou. Zkonstruovali potrubní systém pro převádění horké vody z pece do jiné nádoby s vodou a navrhli čerpadlo pro hydroterapii.

V roce 1968 Jacuzziové vytvořili první integrovanou tryskovou vířivou vanu na světě. A do roku 1970 je zdokonalili na větší vnitřní vany, aby se do nich vešly skupiny lidí nebo celé rodiny. Postupné změny designu nakonec umožnily i venkovní použití.

#2

V 70. letech 20. století se objevily vířivky pro více osob. V této době se jim běžně říkalo jacuzzi, a to díky svým objevitelům, rodině Jacuzziových.

Jacuzzi se stala místem setkávání pro rodinu a přátele, sousedy a návštěvníky večírků, stejně jako pro osamělé lidi či páry hledající intimní soukromí.

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#16