Mnozí z nás si pod pojmem „plavky“ představí jen malé kousky látky a tenké šňůrky. Ale koupací oděvy mohou být různé. Jejich design závisí nejen na módě, ale i na kultuře a normách dané země.

Jaké oblečení nosí ženy na pláži v různých částech světa?

#1 Francie

Francouzské ženy preferují jednoduché střihy plavek, které zdůrazňují přirozené křivky. Mají rády plavky s hlubokým výstřihem (aby nohy vypadaly delší). Kromě toho dbají na materiál plavek, který by měl být ekologický.

#2 Itálie

face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Italky si i pro odpočinek vybírají oblečení především podle estetických zásad. Nehoní se za pohodlím a jsou schopné přijít i na pláž v sandálech na podpatku, protože krása je pro ně to nejdůležitější. Žádný plážový outfit se neobejde bez doplňků. Italky velmi milují nápadné náušnice a složité šátky.

#3 Japonsko

© Pietro Scòzzari / Alamy Stock Photo

Na místních plážích často můžete potkat dívky v běžných bikinách, ale většina Japonek dává přednost nošení kraťasů, triček, nebo dokonce mikin se zipem a kalhot.

Mnohé Japonky si z nějakého důvodu nejsou příliš jisté svým vzhledem, a proto nerady odhalují svá těla veřejně. V Japonsku se pečlivě starají o svoji pleť, a jak je známo, žádný prostředek nechrání před ultrafialovým zářením tak spolehlivě jako oblečení.

#4 Filipíny

Místní obyvatelky nosí plavky výhradně v soukromých bazénech a fitness klubech. Když jdou na veřejnou pláž, obléknou si běžné kraťasy a tričko. To je způsobeno jednak konzervativními názory a jednak nedostatkem sebejistoty ohledně vlastního vzhledu. Pokud na místních plážích spatříte ženy v bikinách, pravděpodobně se jedná o příslušnicce vyšších společenských vrstev.

#5 Bahrajn

© Hi Brow Arabia / Alamy Stock Photo

Bahrajn je jednou z nejliberálnějších zemí v Perském zálivu, nicméně i zde stále platí přísná pravidla, podle kterých žena nemůže být na veřejné pláži v plavkách – musí být plně oblečená. Jiná situace je na soukromých plážích a resortech. Tam obvykle taková omezení neplatí.

#6 Maroko

AFP/EAST NEWS, AFP/EAST NEWS

Na plážích v Maroku je možné potkat ženy v klasických plavkách, ale je to stále vzácnost. Většina místních obyvatelek nosí legíny a lehké topy nebo takzvané burkiny (plavkový kostým, který téměř úplně zakrývá tělo, odkryté jsou pouze dlaně, chodidla a obličej).

#7 Brazílie

Brazilčanky naopak volí bikiny podle zásady „čím méně látky, tím lépe“, protože právě tak lze zaručit krásné a rovnoměrné opálení.

#8 Korea

© MEIYIER SWIMWEAR / AliExpress© Stylish Swimwear Exercise / AliExpress

Jedním z hlavních tajemství mladistvého vzhledu Korejek spočívá v tom, že se velmi seriózně věnují ochraně pokožky před sluncem. Z tohoto důvodu jsou bikiny v Koreji velkou vzácností.

Pokud jde o pobyt na pláži, Korejky dávají přednost oblečení s dlouhými rukávy, nebo dokonce hydrokostýmům. Bikiny si oblékají spíše pro fotosessions, večírky a jiné zvláštní příležitosti.