Jeff Lee Johnson vyrostl na venkově v Minnesotě, v domě plném knih od autorů jako je Edgar Rice Burroughs, Kenneth Robeson, Isaac Asimov, Robert Heinlein a Arthur C. Clark.

Jeho matka kreslila a malovala a poskytla mu tak nekonečnou zásobu materiálů a nástrojů, aby mohl zapojit svou fantazii a stvořit z obrazů různé příběhy.

Zdroj: jeffleejohnson.com

Když se podíváte na tyto ilustrace, všimnete si, že záleží na každém malém detailu. Jeff zaplňuje své obrazy tolika podrobnostmi, že je těžké od nich odejít. Vypadá to, že je stále co objevovat.

Tyto ilustrace se zrodily z obdivu k Jeffu ​​H. P. Lovecraftovi a umělcovy lásky k cestování.

„Jakmile jsem mohl, začal jsem cestovat po celém světě, nejčastěji sám. Na každém místě, které jsem navštívil, jsem nasál atmosféru, vychutnal si prostředí a vcítil se do obyvatel daného místa. Vždycky jsem si přál, abych se mohl pohybovat tam a zpět v čase i na místě, protože se zdá, že některé epochy ke mně promlouvají hlouběji než jiné,“ říká Johnson.

„Když byl tento obraz hotový, uvědomil jsem si, že jsem objevil opravdu zajímavé vlákno, za které bych mohl zatáhnout, a začal jsem přemýšlet o sérii založené na tomto tématu. V každém obraze je vidět něčí úhel pohledu a podle něj je prostředí zobrazeno. Je normální, že všichni pozorovatelé nejsou nestranní, někteří nemusí být ani moc milí.Ale všichni jsou všichni nebojácní milovníci cestování a nových zážitků,“ řekl Johnson.

Jeff nyní rozděluje svou energii mezi osobní projekty, kterým se dlouho chtěl věnovat, a uměleckou režii Fantasy Flight Games.

Rád vytváří děsivé obrazy, ale současně jeho oblíbené postavy mají rády svou práci, a to je podle něj dělá tak trochu obdivuhodnými a sympatickými.

„Kromě hrůzy je v obrazech vždy i trochu jemného humoru. Prostředí a postavy pocházejí přímo z mých cest, z máminých knih a z klasických filmů. Jsou to odrazy cestovatelských vzpomínek s temným spodním proudem, proto sérii nazývám Dark Reflections,“ řekl Johnson.

„Přál bych si, aby pohled na tyto obrázky vycvičil lidi k tomu, aby byli opatrnějšími pozorovateli. Všude kolem nás jsou přítomné různé vrstvy významů a kontextů, ať už jdeme kamkoli. Mnoho je skryto zběžnému pohledu a příběhy bývají mnohem bohatší, i když někdy i děsivější, pokud si uděláme čas a vyvineme úsilí podívat se na věci trochu hlouběji,“ dodal umělec.

Johnson vytvořil tyto ilustrace tak, aby na první pohled vypadaly úplně normálně, možná až idylicky, ale pak se rychle proměnily v něco hrozného a zlověstného.

„Tyto obrazy se narodily dvěma rodičům – světu H. P. Lovecrafta a mé lásce k cestování,“ řekl Johnson.