Společné dílo Jana Kriwola a Markose Kayema, umělce v oblasti počítačové grafiky, přenáší postavy lidí bez kůže, svalů a kostí do prostředí každodenního života. Série nazvaná „Human After All“ představuje hyperrealisticky ztvárněné figury, které vypadají spíš jako z anatomického atlasu – jsou znázorněny pouze skrze své oběhové systémy. Přestože mají tito lidé zjednodušený vzhled, jsou vyobrazeni v běžných situacích, třeba v restauraci a obchodě, kde se chovají zcela normálním způsobem.

Kriwol fotografoval reálná místa ve Varšavě, Grenoblu, Tel Avivu, Masada Hill, Berlíně, Bruselu a Cape Town pro různá pozadí. Poté bylo na Kayovi, aby na základě původních obrázků vytvořil lidské postavy pomocí 3D modelování virtuálních cév, generovaných prostřednictvím částicových simulací. Tato neočekávaná kombinace nejen vytváří úchvatné ilustrace, ale také zdůrazňuje komplexnost a křehkost lidského těla.

Oba umělci svým projektem otevřeli nový pohled na lidské tělo a jeho propojení s okolním světem. Připomínají nám, že v jednoduchosti a složitosti tkví neobyčejná krása lidské existence.

Jan Kriwol: Website | Instagram
Markos Kay: Website | Instagram

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7