Všichni nejspíš očekáváme, že na obrazech najdeme něco krásného nebo neobvyklého. Proč by nás to také jinak mělo zajímat? Může být tedy zajímavý zachycený výjev, kde muž v trenýrkách otevírá v noci ledničku nebo se o něčem baví rodiče malého dítěte mezi rozházenými hračkami? Může, přinejmenším tehdy, pokud tyto obrazy vytvořil Larry Madrigal, originální a velmi talentovaný umělec ze Spojených států. Madrigal má dar vnášet napětí a osobité kouzlo do prostých scén z každodenního života. Ukazuje, že i obyčejné okamžiky mohou být záhadné a vyvolávat otázky a nejrůznější asociace.

Larry Madrigal již mnohokrát zmínil, že mnoho jeho děl je inspirováno vlastními životními zkušenostmi. Jako příklad uvádí obrazy zpodobňující rodiče a děti. Larry se totiž nedávno sám stal otcem.

Prodej tištěné verze

#1

Madrigal se narodil v Los Angeles a má mexicko-americké kořeny. Malovat začal už ve škole, ale vážněji se uměním začal zabývat během studií na univerzitě v Arizoně. Říká o sobě, že kvůli své povaze by nemohl dosáhnout úspěchu v žádném jiném povolání než v výtvarném umění.

„Rychle jsem pochopil, že malba a sochařství dokonale odpovídají mé povaze. Jsem roztržitý člověk a líbí se mi, že tvůrčí proces může být chaotický nebo lineární, podle mého uvážení.“

#2

#3

#4

#5

Madrigal jakoby zastavuje bezvýznamné každodenní okamžiky, obohacuje je upřímným a dobrosrdečným humorem a nabízí je divákovi. Jeho díla se stávají na každé výstavě skutečnou událostí. Ale on sám není se svým vyjádřením ještě zcela spokojen. Má zvláštní sen, vytvořit vážný obraz, ve kterém bude cítit lidská duše. Zatím nicméně prý ještě není na takové zodpovědné vyjádření připraven.

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13