V jakémkoli větším městě se můžeme setkat s městskou divokou zvěří, jako jsou hlodavci a holubi, ale v Amsterdamu žije jeden druh, který obvykle po ulicích nechodí. V loňském roce fotografka Julie Hrudová vydala časopis, kde uveřejnila mnoho zde uvedených obrázků, a v současné době pracuje na nové knize s názvem Chasing Amsterdam, sestavené z pouličních fotografií, které pořizuje každý týden.

Volavky často hnízdí na stromech v parcích, potulují se i po rybích trzích, aby nasbíraly zbytky neprodaného jídla, a při krmení navštěvují zoo. Volavky se staly součástí běžného života Amsterodamu a lidé těmto pruhovaným tvorům často nabízejí jídlo či odpočinek. „Mají pro ně jména, jedna z nich se jmenuje Kiri, ta chodí každý den jíst a nebojí se vstoupit do domu. Někdy se dokonce zdržuje u televize,“ říká pražská fotografka.

Zdroje: Instagram | StreetRepeat

V loňském roce vydala Hrudová časopis, kde uveřejnila mnoho obrázků volavek, a v současné době pracuje na nové knize s názvem Chasing Amsterdam, jejímž obsahem budou její pouliční fotografie.