Fotograf Albert Dros byl stejně jako většina lidí během pandemie nucen zůstat blízko domova a omezit cestování do ciziny, ale to vůbec neomezilo jeho kreativitu.

Jeho nejnovější portfolio je poctou kráse jara v Nizozemsku. Tím, že ukazuje svou rodnou zemi, nám Dros připomíná, že za nejlepšími fotografiemi vůbec nemusíme cestovat daleko.

Zdroji: Website | Facebook | Instagram | YouTube

#1

Dros zachycuje kouzlo Holandska na jaře od kvetoucích tulipánových polí po malebné větrné mlýny. Aby získal co nejlepší snímky, často vychází už velmi brzy ráno, aby vyfotografoval krajinu, když vypadá nejlépe.

„Je to Nizozemsko, nejsme zem vyhlášená slunečným počasím. Časté jsou šedé a deštivé dny. Ale když vyjdete brzy ráno a uvidíte sluneční světlo, které se ukáže za vrstvou mlhy a osvětlí krajinu, na všechny předchozí deštivé dny zapomenete,“ píše Dros.

#2

#3

#4

#5

Vrstva mlhy dodává snímkům nezapomenutelný nádech. Například jeden obrázek ukazuje koně dovádějící a hrající si uprostřed mlhy, zatímco barevný východ slunce vytváří dramatickou kulisu. Další zachycuje větrný mlýn, který se sotva vynořuje z mlhy, zatímco popředí vyplňují řady zářivých tulipánů. Vypadá to skoro jako z pohádky.

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#16

#17

#18

#19

#20

#21