Jsou restaurace, do kterých se lidé chodí jen tak najíst, a jsou takové, které stojí za to alespoň jednou za život navštívit pro nevšední atmosféru a živé dojmy.

#1 Kavárna Truth Coffee Shop v Kapském městě byla opakovaně vyhlášena nejlepší restaurací na světě. A to díky svému neobvyklému steampunkovému designu. Navíc zde pracují opravdu zdatní baristé. Během čekání na kávu můžete pečlivě prozkoumat všechny detaily interiéru od masivního baru s podivnými zařízeními až po kovové trubky rozložené po celé místnosti.

Truth Coffee Shop

#2 Restaurace Grotta Palazzese (Apulie, Itálie) je postavena uvnitř přírodní jeskyně. Terasa nabízí malebný výhled na Jaderské moře. Veškerý nábytek je vyroben z přírodních materiálů a pečlivě vybrán tak, aby odpovídal prostředí.

Grotta Palazzese

#3 Milovníci vzrušení by určitě měli navštívit restauraci Tsavo Lion v safari parku na Bali. Místnost je samozřejmě z bezpečnostních důvodů oplocená sklem, ale to nekazí dojmy z návštěvy.

Tsavo Lion

#4 Ali Barbour’s Cave Restaurant najdete v Keni, ve velkém plážovém letovisku Diani Beach. Restaurace se nachází uvnitř mělké jeskyně, ze které se v noci otevírá úžasný výhled na hvězdnou oblohu. Ideální místo pro romantické rande!

Ali Barbour’s Cave

#5 V El Diablo Restaurant se veškeré jídlo vaří na grilu, který je instalován přímo nad ústím sopky a funguje díky geotermálnímu teplu. Teplota zde může dosáhnout 450 stupňů! Hosté však navštěvují El Diablo zpravidla ne kvůli jídlu, ale kvůli dojmům – v kuchyni se pravidelně konají exkurze, během kterých ukazují proces vaření.

V El Diablo

#6 The Green Dragon Pub In Hobbiton se nachází v Matamatě na Novém Zélandu, kde se kdysi natáčel Pán prstenů. Řemeslníci přestavěli hobití chýše na útulnou hospůdku, kde můžete procítit atmosféru z filmu a vychutnat si lahodné pivo.

The Green Dragon Pub In Hobbiton

#7 Toto úžasné zařízení se nachází v hotelu Snowcastle v Kemi ve Finsku. Uvnitř restaurace jsou instalovány ledové stolky a sedačky, zde často konají svatby.

Snowcastle v Kemi

#8 Restaurace New Lucky v indickém Ahmedabadu se nachází uprostřed starého muslimského hřbitova. Tady, vedle stolů, jsou zavřené rakve, ale to nikoho netrápí. Nevíme jak vy, ale my bychom si na takové jídlo nejspíš netroufli.

The New Lucky Restaurant

#9 The Northern Lights bar se nachází na Islandu, ve futuristické budově, kterou vlastní hotel ION. Toto místo si většinou vybírají turisté, kteří preferují klid, pohodu a ústraní. A tento bar jim umožňuje vychutnat si krásu polární záře, aniž by museli vzhlédnout od večeře. Z panoramatického okna podniku se otevírá nádherný pohled na tento neobvyklý úkaz.

The Northern Lights bar

#10 V balónové restauraci CuliAir můžete ochutnat jídlo, když se vznášíte ve vzduchu nad Nizozemskem. Balon má plně vybavenou kuchyni, personál o několika lidech, kuchaře a 14 míst pro hosty.

CuliAir

#11 Ithaa Undersea Restaurant je podvodní restaurace na Maledivách poblíž jednoho ze dvou soukromých ostrovů, které vlastní Conrad Maldives Rangali Island Hotel. Střecha restaurace je vyrobena z odolného průhledného akrylátu, takže návštěvníci mohou obdivovat podmořský svět kolem sebe, proplouvající ryby a krásné korály.

Ithaa Undersea Restaurant

#12 Restaurace De Kas v Amsterdamu byla postavena již v roce 1962 a kdysi to byl jednoduchý skleník. Ale postupem času se tento skleník proměnil v zajímavou restauraci, která přijímá hosty. Návštěvníkům je k dispozici jídelní lístek a seznam produktů, které do této doby dozrály, a na základě jejich výběru vznikají různá jídla.

De Kas

#13 V tomto pěkném útulném domě se nachází známá restaurace Säräpirtti Kippurasarvi. Charakteristickým rysem restaurace je, že se zde podává pouze jehněčí maso, které se speciálním způsobem připravuje 9 hodin. Maso je ale tak chutné, že hosté nic dalšího nepotřebují. Pokud někdy budete v Lemi ve Finsku a budete chtít nějaké jemné jehněčí, víte, kam jít.

Säräpirtti Kippurasarvi