Pikantní scény nejsou ve filmu nic neobvyklého. Někdy se zdají být tak reálné, jako kdyby byly skutečné. No, doopravdy je to trochu jinak. Zde je deset věcí, které jste o natáčení postelových scén možná nevěděli.

#1 Natáčení postelových scén může být pro herce velmi neintimní a nekomfortní záležitost. Pokud se herci před natáčením této scény neznají, bývá to pro ně ještě obtížnější. Mnoho hereček nosí speciální návleky na prsy, aby se chránily před nechtěnými doteky.

#2 Pokud je to jen trochu možné, scéna se natáčí bez herců. Většina filmů používá dvojníky nebo speciální efekty, aby se vytvořil dojem, že herci jsou v posteli v zajetí vášně. Ve skutečnosti se ale vůbec nemusí navzájem dotýkat.

Hulu

#3 Některé postelové scény se natáčejí s oblečenými herci, jen jsou použity speciální efekty, aby to vypadalo, že jsou nazí.

Tim McGraw, Faith Hill

#4 Pro herce je velmi důležité, aby se cítili co nejpohodlněji, když natáčejí postelové scény. Proto štáb obvykle vytváří pohodlné prostředí s dobře osvětlenou místností, aby se herci mohli soustředit na svou práci.

#5 Aby byla postelová scéna co nejrealističtější, natáčí se často v mnoha úhlech a z různých perspektiv.

Focus Features

#6 Natáčení postelových scén může být velmi časově náročné a vyžadovat mnoho opakování, aby se dosáhlo požadovaného efektu.

#7 Aby se zabránilo zraněním, musí štáb při natáčení postelových scén vždy dbát na bezpečnost herců.

Hulu

#8 Než se začne se samotným natáčením postelových scén, většinou se probere scénář s herečkou a diskutuje se o tom, co bude ve scéně obsaženo. Herečka musí dát svůj souhlas s tím, co se bude natáčet. Je důležité, aby se cítila během natáčení pohodlně a bezpečně.

#9 Speciální efekty pomáhají vytvářet dojem, že herci jsou skutečně v posteli a provozují intimní činnosti. Tyto efekty mohou zahrnovat umělé osvětlení, úpravy zvuku, střihy a jiné triky, které pomáhají vytvořit realističtější scénu.

#10 Natáčení postelových scén může být pro herce velmi náročné, protože musí zvládnout intenzivní emoce a současně se musí soustředit na svou práci. Proto je důležité, aby měli všechnu potřebnou podporu od štábu a ostatních kolegů.