Před deseti lety si fotografové Kahran a Regis Bethencourt z CreativeSoul Photography se sídlem v Atlantě všimli nedostatku rozmanitosti v portrétní fotografii a využili příležitost rozšířit její portfolio o snímky s prvky afrického dědictví. V sérii AfroArt využívají všestrannosti černých vlasů, které zaplétají do vysokých účesů a zdobí je korálky. Mladí modelové a modelky jsou ozdobení flitry, volánky a mušlemi, které doplňují složité oděvy vyrobené z voskovaných látek.

Jak se série vyvíjela, umělci z CreativeSoul se začali více zaměřovat na pohádky a lidové pověsti, jak tradiční, tak ze své vlastní autorské dílny, což nakonec vedlo ke spolupráci s Disney studiem na kolekci panenek, která přetváří klasické princezny do podoby africké královské rodiny. Ikonické postavy jako Sněhurka nebo Popelka jsou oblečené do bohatých šatů z výrazně vzorovaných látek, nosí dlouhé copánky a afro účesy, které zdobí barevné mašle.

Zdroje: Instagram | website 

#1

CreativeSoul vytváří portréty s výraznými účesy, zdobenými kostýmy a odvážným pozadím. Bethencourtovi spolupracují i s rodiči a dětmi a zapojují jejich vlastní nápady i osobnosti do každého snímku. Nedávno vydali knihu Crowned, která slaví černou krásu a inspiruje mladé čtenáře k hrdosti a lásce k sobě samým.

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10