Eliza Kinchington je talentovaná fotografka z Austrálie, která propojuje módu s výtvarným uměním. Její díla jsou imaginativním výtvorem, připomínající děsivé a hororové kreatury. Jde o projekt zvaný „Danse Macabre“, sérii fotografií vyrobenou ve spolupráci s Casey Cooperem (creative director), Aaronem Simpsonem (dodatečný fotograf) a týmem talentovaných vizážistů a modelů. Mladé ženy se podobají duchům s bledými tvářemi, bílými šaty a smyslnými výrazy. Každá z nich je jistým způsobem zraněná, například pláče krev nebo má sešitá ústa..

Eliza se inspiruje především metaforami hororu. „Danse Macabre“ vyjadřuje vnitřní bolest a univerzálnost smrti.


[adrotate banner=“65″]


Eliza v současné době studuje Umění a design na Masters of Art. Teprve nedávno dokončila bakalářské studium na Fine Arts College UNSW. Při studiu působila posledních pár let jako nezávislý umělec a poté, asi před pěti lety, co její zájem o fotografování vzrostl, začala být její práce postupně více ovlivněna možnostmi digitálního světa.

V roce 2013 obdržela Eliza umělecké ocenění Hornsby Emerging a svou první samostatnou výstavu měla o rok později, v říjnu 2014 v Sydney.


[adrotate banner=“65″]


Uložit

Uložit