Asi každý si vzpomene na hodinu přírodopisu, kdy učitel přinesl do třídy vycpanou sovu, lišku nebo jezevce. Na tom by nebylo nic zvláštního, ale napadlo vás někdy zapsat se do kurzu a preparovat zvířata sám? Že ne? Ve světě je to módním hitem.

Taxidermie, preparace, nebo prostě jen vycpávání mrtvých zvířat je stále populárnější. Pro vyznavače netradičních koníčků připravili zkušení lektoři mnoho kurzů a vycpávacích seancí, kde vás naučí základní techniky preparace zvířat.

Taxidermie byla na vrcholu zhruba před sto padesáti lety. Každá viktoriánská domácnost měla za oknem alespoň jedno vycpané zvíře, jinak byla považována za nuznou.

Jednou z těch, kteří taxidermii doslova propadli, je Amanda.  Tento netradiční koníček ji uchvátil již v dětství, když při návštěvě muzea viděla vycpanou tančící myšku. Od té doby se v oboru zdokonalovala a nyní své výtvory i prodává. Například vycpaná veverka s knírem vyjde zhruba na šest tisíc korun, složitější kousek i na dvojnásobek.

Aby Amanda taxidermii co nejvíce přiblížila lidem, má dokonce v londýnském Working men´s club svoje vystoupení nazvané Taxidermy & Tea, kdy před publikem, podle striktních pravidel Britské historické společnosti pro taxidermii, ukazuje svůj um.

S ochránci zvířat prý problémy nemá. Dušuje se, že vycpává jen uhynulé kusy, které najde vedle silnice nebo je vykupuje ze zverimexů.

Shhhhhh ☠ ~ #poison #arsenic #tea #taxidermy #mouse #victorian #murder #death #curio #curiosities #oddities #anthropomorphic

Fotka zveřejněná uživatelem Amanda Sutton (@amandas_autopsies),