Ženy jsou často nespokojeny se svým vzhledem a hledají na sobě nedostatky. Velké břicho, celulitida, strie, vrásky, … až do nekonečna. Ve skutečnosti všechny tyto ,,strašlivé nedostatky“ vidí jen ony samy, a není třeba se kvůli nim trápit.

Zdroj: Instagram

Strie, jizvy a dokonce i menstruace – to všechno se ženy obvykle snaží skrýt, ale existuje umělkyně, která mění tyto údajné nedostatky v nové a krásné možnosti, a umožňuje se podívat na ženské tělo jiným způsobem. 21 letá Cinta Tort Cartró z Barcelony, pracující pod pseudonymem Zinteta, místo toho, aby skrývala chyby, hledá způsob, jak zdůraznit nedostatky na ženském těle co nejkrásněji a nejbarevněji. Umělkyně se snaží změnit pohled na ženské tělo, protože věří, že všechna těla jsou krásná a stojí za to je oslavovat!

Spolu s barevnými striemi se Cinta snaží také destigmatizovat všechny přirozené aspekty ženského světa, jako je menstruace. Maluje proto barevně na spodní prádlo nejrůznější barevné fleky a šmouhy, které mají tuhle ryze ženskou záležitost představovat. Ne každý vidí v takovýmto umění krásu, a co myslíte vy? Líbí se vám její výtvory?