Izraelská umělkyně Sigalit Landau vyrostla na pobřeží Mrtvého moře. Už od dětství ji toto místo fascinuje. Když se Sigalit začala věnovat umění, sůl se stala jedním z jejich oblíbených materiálů pro tvorbu uměleckých děl. Jedno z nich jsou právě tyto neobvyklé svatební šaty. Sigalit ponořila šaty do Mrtvého moře na tři měsíce a poté vytáhla z vody skutečné mistrovské dílo!

Zdroje: Sigalit Landau | Marlborough Contemporary (h/t: mymodernmet)

Umělkyně již vytvořila několik děl pomocí soli z Mrtvého moře. Její nejnovější projekt se nazývá Slaná nevěsta. Dívka ponořila svatební šaty do vody a čekala tři měsíce na výsledek.

Sigalit si zhruba představovala, jak asi budou vypadat šaty po třech měsících strávených ve slané vodě. Nijak přitom do procesu nezasahovala.

Projekt je inspirován divadelní hrou S. Ansky z roku 1916 s názvem Dybbuk. Hra se týká mladé Hasidické ženy, která v ní nosí právě tyto svatební šaty.

Největším překvapením pro umělkyni byla obrovská váha šatů, které byly těžké díky četným solným krystalům. ,,Abych vytáhla šaty z vody, musela jsem použít speciální techniku,” říká dívka.