Zack Nelson vytvořil pro svou ženu, která nemůže chodit, terénní vozík. To jí pomáhá dostat se na místa, o kterých se jí ani ve snu nezdálo. Pár nyní plánuje zahájit hromadnou výrobu vozíků i pro ostatní hendikepované osoby.

V roce 2018 použil YouTuber a technický publicista Zack Nelson dvě elektrická kola k vytvoření jedinečného motorizovaného ​​terénního vozíku pro svou milovanou Cambry. Dívka získala v pohybu novou úroveň svobody, protože „terénní“ invalidní vozík jí umožnil dostat se na zcela nová místa.

Cambry řekla, že díky svému manželovi a jeho vynálezu s názvem Ne-invalidní vozík (Not-a-Wheelchair), může cestovat mnoho kilometrů, aniž by se unavila. Dokonce se dokáže dostat na taková místa, která by jí před tím dělala velký problém.

Nyní plánují zahájit hromadnou výrobu, aby mohli pomoci i ostatním lidem se zdravotním postižením a usnadnili jim život.

Faktem je, že takové vozíky obvykle stojí téměř jako auto – při tom nejsou příliš pohodlné, a jsou pomalé.

„Největší výzvou při vývoji Ne-invalidního vozíku byla cena,“ řekl Zack v nedávném rozhovoru. „Myslím si ale, že nyní máme něco, co může použít každý. Ne-invalidní vozík vychází na zlomek ceny oproti ostatním SUV vozíkům, které jsou dnes na trhu.“

Ne-invalidní vozík stojí 3 750 $ (okolo 82 616 korun), má rychlost až 20 km / h, je zcela elektrický a velmi tichý.

Vzhledem k tomu, že je vozík sestaven z částí jízdního kola, je jeho údržba lehká a ekonomická.

V závislosti na hmotnosti cestujícího a nákladu může na jedné baterii ujet 16 až 32 kilometrů, na dvou – od 40 do 55 kilometrů.

Zdroje: notawheelchair.com | YouTube