Už vás nudí graffiti a jiné pouliční umění? Za novými nápady není třeba chodit daleko. Co jednoduše dát dohromady partu lidí, obléknout je do odlišných barev a všechny je „narvat“ do dveří, schránek od novin, nebo je zavěsit jen tak, hlavou dolů, na zeď?

[adrotate banner=“3″]

NYBODIES

Přemýšlíte nad tím, co to všechno vlastně znamená? Jde trochu o bláznivý koncept zvaný „Bodies in Urban Spaces„. („Doslovný překlad uvádět nebudu, abych autora náhodou neurazil.“ Ale jistě všichni víme oč tu běží.)

Bodies in Urban Spaces vytvořil choreograf Willi Dorner, který pochází z Rakouska. Dorner cestuje po evropských ulicích spolu se svojí skupinou tanečníků, které používá jako barevné lidské výplně ve veřejných prostorách.

A co je vlastně cílem vytváření těchto lidských bariér?

Jedná se o myšlenku, která má upozornit kolemjdoucí nebo lidi z okolí na to, jaké limity má vlastně pohyb ve veřejném prostoru. Choreograf se snaží přinutit kolemjdoucí k zamyšlení nad jejich okolím, všímavostí atd… „Celá akce v daném prostoru trvá maximálně 10 minut. Poté se vše vrátí zpět do normálu a na místě zůstane pouze vzpomínka lidí, kteří se zde v daném okamžiku pohybovali.

Za netradičními tzv. intervencemi (vměšování, zásah) ve veřejném prostoru stojí rakouské uskupení Cie Willi Dorner. Tedy uskupení nesoucí jméno svého zakladatele.

[adrotate banner=“3″]

Dorner na svých stránkách dodává, že každé místo se stává v různou denní dobu jedinečnou a neopakovatelnou prezentací.

Je to trochu šílené, ale opravdu to svůj účel splní. Na skupinu lidí v barevných teplákovkách napasovaných v nějakém veřejném prostoru se opravdu nedá jen tak zapomenout!

01 NYBODIES 10 04 Bodies in urban spaces 03DSC_8475_2[adrotate banner=“3″] bodies in urban spaces 7 bodies in urban spaces 8 bodies in urban spaces 13 02 NYBODIES NYBODIES 13 NYBODIES 09 16 15[adrotate banner=“3″]