Příště až se budete mlátit do hlavy za to, že jste zase něco rozlili, tak nezoufejte a nechte se inspirovat právě tímto článkem.

Jistě jste se už setkali s uměním nazývaném „speed painting“ , které se uplatňuje zejména v zábavním průmyslu. Je poslední dobou dost populární, a to hlavně mezi mladšími generacemi. Pokud je však pro vás tento pojem novinkou, tak vás s ním stručně seznámím – jedná se o druh umění, kdy se umělec snaží dle předem určených osvědčených metod vytvořit své dílo v co nejkratším možném čase.

[adrotate banner=“1″]

Autorkou níže zobrazených kreativních fotografií je krásná nezávislá umělkyně Vivi Mac pocházející z Francie. Celkem zvláštní a pro někoho možná i motivační skutečností je, že umění nikdy nestudovala. Všechny své schopnosti a vědomosti získala pouhým čtením blogů a sledováním návodů na YouTube (ty jsme vám mimo jiné nedávno ukazovali i v našem magazínu). Její portréty, vytvořené z nejrůznějších potravin a nápojů, jako jsou mléko, barbecue omáčka, kakao, karamel nebo dokonce rum, jsou překvapivě snadno rozpoznatelné. Autorka rozhodně skvěle vystihla podobu jednotlivých celebrit. Vivi při malbě používá místo štětce obyčejné brčko a tím pak tvoří obrazy na plastové podložce. Možná je na škodu, že tato umělecká díla jsou pomíjívá a dají se zvěčnit pouze prostřednictvím fotografií.

Pokud vás Vivi svým uměním nadchla, přidejte si ji třeba na Facebooku, kde můžete sledovat její další kreace.

vivi-mac-1[2] vivi-mac-2[2] vivi-mac-3[2] vivi-mac-4[2] vivi-mac-7[2] vivi-mac-8[2] [adrotate banner=“1″]vivi-mac-10[2] vivi-mac-11[2] vivi-mac-12[2] vivi-mac-13[2] vivi-mac-14[2] vivi-mac-15[6] vivi-mac-16[2] vivi-mac-6[2]

[adrotate banner=“1″]