Sovy jsou rozhodně jedním z nejzajímavějších ptačích druhů na planetě Zemi. Mají veliké oči zahalené tajemstvím, vesměs velmi nenápadné maskovací zbarvení, navíc jejich výjimečně měkké peří umožňuje naprosto tichý let. Tím, že ho mají tak načechrané, vytváří dojem, že jsou větší, než tomu ve skutečnosti je. Oči sov patří k nejdokonalejším zrakovým orgánům mezi ptáky. Jsou teleskopického typu, přizpůsobené k vidění i při minimálním světle. Sovy se v lidské kultuře objevují již po tisíce let. V té evropské jsou spojovány s moudrostí, jelikož dokáží vidět ve tmě, což je považováno za důvod propojení sovy s bohyní moudrosti Athény, často zobrazované právě se sovou. V rané křesťanské mytologii je naopak sova symbolem ďábla. Houkání sýčka je chápáno jako věštba smrti. Také v Japonsku je sova považována za symbol smrti a špatné znamení, u indiánů kmene Hopi jsou sovy tabuizované, neboť jsou nečisté a zlověstné.

[adrotate banner=“39″]

Thajský fotograf Sasi Smith si užívá krásy sov plnými doušky, začal se totiž specializovat pouze na fotografování ptáků. A jak to vypadá to, žádný druh za kterým se Sasi vydá, neunikne hledáčku jeho fotoaparátu. Galerie jeho snímků je totiž úctyhodná, své fotografie publikuje na stránce Nature Galleries a musíme říct, že některé z jeho fotek jsou rozhodně jedny z nejlepších záběrů sov, jaké jsme kdy viděli. Práce Sasiho možná vypadá snadně, opak je ovšem pravdou, zvláště když víme, že jsou sovy odborníky na maskovaní, a tak Sasi musí využívat nejrůznější maskovací taktiky a být o kousek chytřejší než ony. Posuďte sami, jak těžké asi muselo být pořídit takové fotografie, počkat na správné světlo, být ve správný čas na správném místě a hlavně mít v zásobě obrovskou dávku trpělivosti.

 

sova

sova

sova

sova

sova

sova

sova

sova

sova

sova

sova

sova

sova

Jste milovníci přírody a zároveň vás baví fotografovat? Máte zajímavé snímky, o které byste se chtěli podělit? Napište nám! Pokud se vám tento článek líbil, neváhejte se o něj podělit se svými přáteli na sociálních sítích, děkujeme!