Dvě světově proslulé fotografky pocházející z Ameriky, Carol Beckwith a Angela Fisher,  jsou motivovány touhou  zachovat posvátné kmenové obřady a africký kulturní způsob života. Už 30 let se proto zaměřují  na zachování  afrických domorodých tradic  prostřednictvím fotografické dokumentace, čímž se zajistí, že síla a podstata jejich kultury je zachována v dějinách lidstva pro výchovu budoucí generace. Podle nich jsou, či mohou být, značně zranitelné vůči trendům dnešní moderní doby. Tyto ženy svůj život věnovaly především Africe a ta se jim za to odvděčila nádhernými fotografiemi, které hrdě prezentují po celém světě, a to jak v knižní tak i ve filmové podobě.

[adrotate banner=“1″]

Ty, které vám níže ukážeme, vyjadřují silné příběhy o bytí Dinků, největší etnické skupiny žijící v Jižním Súdánu podél Bílého Nilu. Tito usedlí chovatelé dobytka a zemědělci jsou mimo jiné považování za nejčernější a především nejvyšší národ světa.

 

dinka-tribe-sudan-africa-carol-beckwith-angela-fisher-1

Muži mají za úkol obstarávání masa. Zato mladí chlapci se starají o dojení krav, v dospělosti pak hlídají stáda a dojení přenechávají zase mladším. Pokud by vás zajímalo, proč jsou těla Dinků něčím poprášena, tak se jedná o popel, který pomáhá odpuzovat komáry. Takto bojují proti smrtelné malárii, takže tuto informaci si uložte do paměti, kdyby jste se někdy zapomněli na delší dobu v tamních koutech Afriky.

Ženy se starají o děti, vaří a obdělávají pole. Dinkové se jinak živí hlavně mlékem a máslem, připravují velmi dovedně mléčné a moučné pokrmy. Maso požívají jen velmi zřídka, neboť dobytek zabíjejí jen v nejkrajnější potřebě.

[adrotate banner=“3″]

Určitě také stojí za zmínku, že i když v okolí dinských vesnic vznikla řada ropných vrtů, oproti jiným kmenům si Dinkové stále zachovávají své tradice a nepoznamenaný život.

a

a1

a6

 

A7

0_ae78b_bbf3c0b0_orig

a3

A9

0_ae79a_7260a38b_orig

dinka-tribe-sudan-africa-carol-beckwith-angela-fisher-6

[adrotate banner=“3″]

zdroj Carol Beckwith a Angela Fisher