Někteří ho nazývají šílencem, hazardérem se životem a jiní mladým, odvážným fotografem „rooftopper“ (Ten, kdo chodí po střechách).

13

Fotograf Kirill Oreshkin, který žije v Moskvě se rozhodl, že zacílí do mnohem větších výšin a za mnohem vzrušujícími fotkami. Mladý fotograf se rozhodl zdokumentovat tyto své nebezpečné výstupy, které dosahují i několik stovek metrů.

Stejně tak jako mnoho jiných mladých „rooftoppers“ (včetně jeho přítele Mustang Wanted), není žádná záchranná síť, žádné jístící lano. Jediné co stojí mezi ním a silou gravitace naší Země je jeho fotoaparát a adrenalin. A je vidět, že adrenalinu má Oreshkin opravdu na rozdávání.

Tyto úchvatné záběry z výšin a panoramat města mají totiž jednu zajímavou drobnost. Ta drobnost je Oreshkin, který fotografuje sám sebe s trochu netradičním pozadím. Jednou rukou se drží římsy a druhou pořizuje šílené a zároveň úžasné fotografie. Na první pohled byste čekali, že mladý fotograf bude projevovat náznaky strachu. Namísto toho ukazuje, že pro strach nemá ve svém srdci místo.

A musím zdůraznit, že v takových výškách opravdu pro strach není místo.

Jsem si jistý, že nám Oreshkin přinese časem mnohem zajímavější a jistě tak dechberoucí fotografie jako jsou právě ty co už nafotil. Ať už se k tomu každý z vás postaví jakkoliv, musí uznat, že je to vítaná změna.

Těším se na jeho brzkou a úžasnou fotografickou výstavu!

10 07 06 11 12 05 01

09 08 03 02

Jen prosím čtenáře nebo nadšené fotografy… Pokud vás napadne něco takového vyzkoušet… Vylezte prvně na svojí střechu, pohlédněte dolů, zase slezte a přenechejte to těm zkušenějším.

Bezpečnost především!

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Čtete také:   Fotograf cestuje po celém světě - bez peněz!