Někteří ho nazývají šílencem, hazardérem se životem a jiní mladým, odvážným fotografem „rooftopper“ (Ten, kdo chodí po střechách).

13

Fotograf Kirill Oreshkin, který žije v Moskvě se rozhodl, že zacílí do mnohem větších výšin a za mnohem vzrušujícími fotkami. Mladý fotograf se rozhodl zdokumentovat tyto své nebezpečné výstupy, které dosahují i několik stovek metrů.

Stejně tak jako mnoho jiných mladých „rooftoppers“ (včetně jeho přítele Mustang Wanted), není žádná záchranná síť, žádné jístící lano. Jediné co stojí mezi ním a silou gravitace naší Země je jeho fotoaparát a adrenalin. A je vidět, že adrenalinu má Oreshkin opravdu na rozdávání.

Tyto úchvatné záběry z výšin a panoramat města mají totiž jednu zajímavou drobnost. Ta drobnost je Oreshkin, který fotografuje sám sebe s trochu netradičním pozadím. Jednou rukou se drží římsy a druhou pořizuje šílené a zároveň úžasné fotografie. Na první pohled byste čekali, že mladý fotograf bude projevovat náznaky strachu. Namísto toho ukazuje, že pro strach nemá ve svém srdci místo.

A musím zdůraznit, že v takových výškách opravdu pro strach není místo.

Jsem si jistý, že nám Oreshkin přinese časem mnohem zajímavější a jistě tak dechberoucí fotografie jako jsou právě ty co už nafotil. Ať už se k tomu každý z vás postaví jakkoliv, musí uznat, že je to vítaná změna.

Těším se na jeho brzkou a úžasnou fotografickou výstavu!

[adrotate banner=“1″]

10 07 06 11 12 05 01

09 08 03 02

[adrotate banner=“1″]

Jen prosím čtenáře nebo nadšené fotografy… Pokud vás napadne něco takového vyzkoušet… Vylezte prvně na svojí střechu, pohlédněte dolů, zase slezte a přenechejte to těm zkušenějším.

Bezpečnost především!