Není se čemu divit, že tato bengálská kočička nadchla celý svět. Nádherný zlatavý kožíšek, připomínající ten leopardí a neuvěřitelně zelené oči, které vás takřka hypnotizují jsou předností tohoto druhu. Až uvidíte fotografie, tohoto chlupatého mazlíčka, pochopíte, proč je tak oblíbený.


[adrotate banner=“65″]


Po té, co jeho páníček Rani Cucicov zveřejnil Thorovy fotky na Instagramu, ovládl Thor sociální sítě…

„Bengálská kočka vznikla zkřížením kočky domácí a divoké kočky bengálské. Bengálské kočky mohou vážit až 10 kg. Jejich tělo je mohutné, svalnaté s těžkými kostmi. Tvar jejich těla je aerodynamický: Trup je velký a svalnatý. Hlava poměrně malá, oblá a charakteristická pro toto plemeno svým divokým vzhledem.“ Zdroj: Wikipedie

Pokud byste si také chtěli pořídit „bengálku“, počítejte s tím, že cena nebude malá. V Čechách je jen pár chovných stanic s těmito bengálskými miláčky a cena se odráží podle dokonalé kresby kožíšku. Pod 25000 se za papírovou kočičku ale nedostanete. Pokud se ale přeci jen rozhodnete si tohoto tygříka pořídit, mějte na paměti, že bude ve vaší domacnosti dominantní, velice hravý a po ránu vás nenechá dospat :).

Thor je typický příklad bengálské kočky s úžasnou kresbou.


[adrotate banner=“65″]


 

 

Uložit