Ateliérem talentované fotografky jménem Ellie Davies je les, ve kterém vytváří kouzelné snímky, které byste klidně mohli zařadit do některé z pohádek. Ellie se lesy ve Velké Británii pohybuje víc než sedm let. Snaží se tak odhalit složité vztahy přírody a člověka. Sama říká, že hvozdy a háje lze chápat jako stavby nižší úrovně. V každé zalesněné krajině se odráží okolní vlivy, stejně jako vztahy člověka k tomuto místu. Některé lesy jsou udržované a je na nich vidět lehkost, jiné jsou méně přístupné a tak se stávají temnými místy. Speciálně pak anglické hvozdy, které byly utvářeny zásahy člověka po tisíce let, vždyť nejstarší z nich byly zcela jistě upraveny poprvé již v dobách starověku. Jen vezměme v potaz vlivy jako těžba dřeva, místa vytyčená jako přírodní rezervace a obory. Lesy jako takové představují místo, kde se setkává působení člověka, kultury a přírodní vlivy. Hvozdy a háje jsou silnými představiteli folklóru, pohádek, mýtů, jsou místy plnými magie, stejně jako jsou místem plným tajemství a nebezpečí.

[adrotate banner=“39″]

Práce této anglické fotografky spočívá v tom, že na vybraném místě v lese dočasně dotvoří atmosféru, kterou zachytí objektivem svého fotoaparátu. K doladění atmosféry daného místa Ellie používá práce se světlem, kouř ale samozřejmě i další techniky. Přenese tak diváka skrze snímek na místo někde na pomezí reality a fantazie. Donutí tak pozorovatele snímku přemýšlet o přírodě kolem nás. V sérii snímků s jednoduchým názvem Stars (Hvězdy) se tato umělkyně rozhodla své fotografie upravit použitím snímků hvězd zachycených Hubbleovým teleskopem. Mystické snímky této série si kladou za úkol zaujmout diváka natolik, aby se zastavil a začal uvažovat nad tím, jak jsou věci okolo nás propojené, jak pracují vztahy člověka, přírody a vesmíru jako celek.

Práce Ellie Davies můžete vidět v několika galeriích po celém světě – za návštěvu určitě stojí A.Galerie v Paříži, Galerie Crane Kalman v Brightonu v Anglii, nebo třeba Sophie Maree galerie v Nizozemsku.

les

les

les

les

les

les

les

les

les

les

les

hvozd

les

hvozd