Guy Laramée vytvořil projekt Onde Elles Moran (Kde žijí), v němž nevšedním způsobem zachytil ptáky obývající brazilský region Serra do Corvo Branco. V antikvariátech v Brazílii nakoupil knihy vydané v padesátých letech a jejich krásné desky využil jako plátno pro malebné portréty. Krásnými malbami brazilských ptáků jeho dílo však zdaleka nekončí – z druhé strany knihu využil pro vyřezávání krajin, které představují domov těchto ptáků.

[adrotate banner=“9″]

Ve skutečnosti umělec původně plánoval cestu po Brazílii z jiného důvodu – chtěl vyfotografovat tamější kaňony. Rozmanitost, písně a živost ptáků jej však inspirovala k vytvoření krásných přírodních scén ze starých knih. Kontrast malby s vyřezanou krajinou zdůrazňuje význam tvorů a uznává je jako opravdové vlastníky a vládce regionu.
Panenské krajiny vyřezané ze starých knih

Panenské krajiny vyřezané ze starých knih

book-3

book-4

book-5

book-6

book-7

book-8

book-9

book-10

book-11

book-12

book-13

book-14
Laramée je velkým milovníkem přírody a taktéž odpůrcem pokroku. Ve svých – zdánlivě plytkých – projektech se snaží upozornit na to, že se vzdalujeme přírodě: „Možná, že projekt Kde žijí vlastně ukazuje, kde bychom MY měli žít. V samotě panenské krajiny, v níž bychom znovu objevili náš intimní vztah se světem a Zemí.“

[adrotate banner=“9″]