Poprosíme vás o chvíli ticha za 400 neexistujících osob. Zemřely totiž při jedné z námořních tragédii, která se nikdy nestala. Loď  Cornelius byla napadena 22. listopad roku 1963 Chobotnice neobvykle velkých rozměrů si stáhla do vodních hrobů všechny pasažéry i s celou posádkou. V Battery Parku (Manhattan) u pobřeží stojí Staten Island Ferry Disaster Memorial na památku všech, kteří zde zahynuli.


[adrotate banner=“56″]


Vše je samozřejmě do puntíku vymyšlené! Jedná se pouze o chytrá trik umělce Joea Reginella, který slouží jako sociální experiment a je součástí multimediálního uměleckého projektu. Nafingování celého podvodu trvalo šest měsíců práce a zahrnuje jak stavbu samotného památníku, tak i webové stránky, Facebook, výstřižky z novin, letáky a dva dokumentární filmy. K dispozici je i mapa, která vede k umístění falešné budovy Staten Island Ferry Disaster Memorial Museum, kde se prý můžete dozvědět více o této „zapomenuté“ tragédii a samozřejmě si i zakoupit památeční tričko.

some-genius-made-a-fake-memorial-about-a-fake-giant-squid-attack1-1-805x604 some-genius-made-a-fake-memorial-about-a-fake-giant-squid-attack2-4-805x604 some-genius-made-a-fake-memorial-about-a-fake-giant-squid-attack3-805x604 some-genius-made-a-fake-memorial-about-a-fake-giant-squid-attack4-805x1073


[adrotate banner=“56″]