Gustavo Lacerda je úspěšný brazilský fotograf, který se narodil v roce 1970 v Belo Horizonte. Aktuálně žije a pracuje v Sao Paulu. V roce 2009  se rozhodl zaměřit svůj objektiv směrem k těm, kteří byli společností zatlačeny do pozadí. S jeho „Albino“ sérií Lacerda vytvořil nový standard krásy, který nemá nic společného s povrchem, má však co do činění s klidnou a rezolutní sílou zevnitř. Gustavo prozradil, že už delší dobu v něm vzbuzují albíni zvláštní pocit,vidí v nich jakousi vnitřní krásu, která z nich vyzařuje. Zpočátku bylo velmi obtížné oslovit tyto lidi. Prvním a zároveň nejtěžším krokem bylo je přesvědčit, že jsou opravdu nádherní, jak je Gustavo viděl. Potřeboval, aby v jejich tvářích zachytil to, co vidí on sám a předal to ostatním. To byl zřejmě cíl projektu. Oslovení albíni se nikdy nefotili v ateliéru a nepřipadali si tak nádherní, aby byli středem pozornosti. Potřeboval, aby mu věřili. Chtělo to velkou trpělivost, ale našel si k ním cestu. Umělec se projektu věnoval naplno a každý detail byl skvěle promyšlený.Dával si pozor na kostýmy, vlasy a make-up, chtěl co nejméně zasahovat, potrpěl si na přirozenosti. Ke každému tónu pleti bylo i speciálně navrženo pozadí fotografie. Jen pro případ, že byste nevěděli, albinismus je nedostatek pigmentu v kůži, vlasech a očích, zbarvení je způsobeno skupinou genetických podmínek, které jsou přeneseny na oba rodiče. Existuje mnoho mýtů a pověstí kolem albinismu. Ve skutečnosti existuje mnoho různých typů a pigment v očích se značně liší od člověka k člověku, většina mají ve skutečnosti nápadné modré oči, zatímco jiní mají oříškově hnědé nebo hnědé oči.V historii byli albíni viděni velmi specifickým způsobem, ale nikdy nebyli shledání jako „normální“ v očích společnosti a je tomu tak i dodnes.

Fotografie na mě velmi zapůsobily a doufám,že i vy budete sdílet podobné pocity. Sama vnímám prostřednictvím těchto fotografií albíny, jako tiché lidské duše plné nesplněných tužeb. Z většiny fotek cítím nechtěnou samotu, z jiných zuřivost, ale byla jsem ráda, že jsem z nejedné fotografie ucítila i radost ze života. Pokud se pořádně podíváte, najdete ji tam taky.

[adrotate banner=“3″]

albino01 – kopie (2)

albino02 – kopie (2) albino03 – kopie (2) albino04 – kopie albino06 – kopie albino08 – kopie albino09 – kopie albino10 – kopie albino13 – kopie albino14 – kopie albino15 – kopie albino16 – kopie albino17 – kopie

[adrotate banner=“3″]

albino18 – kopie albino19 – kopie albino23 albino24 albino25 albino26 albino27 albino29 albino33 albino36

[adrotate banner=“3″]

zdroj