Ve své sérii Fragments umělec Jason Limon ze San Antonia zachycuje v různých situacích postavu lidské kostry. Ačkoli jsou kostry obvykle spojeny s představami o smrti a posmrtném životě, Jason je chápe jako univerzální obraz, který mu umožňuje „zobrazit pocit nebo myšlenku, aniž by mu překážela identita postavy.“ Tématu věčnosti, smrtelnosti a ubíhajícího času se ale nevyhýbá, jeho obrázky totiž vedou i k zamyšlení, co vlastně po smrti zbude, a odkazují k tomu, že každý předmět je vlastně historií: „Ve věcech, které nás každý den obklopují, jsou kousky někoho jiného – záznam myšlenek složený z barev a symbolů, které reprezentují produkty v průběhu času,“ říká umělec.

Tyto malé obrázky jsou velmi originální a posouvají hravě význam anatomických objektů: z lebky se stává domeček, zahradní altán nebo malířské plátno, kostlivec plave v tubě s barvou. A neschází jim ani humor, některé kostry jsou navzdory svému obvyklému pojetí veselé a radostné.

Série Fragmenty je pro Limona něco jako průzkum nápadů, které se ale mění i ve větší projekty. Některé vystavuje i v muzeích či galeriích, ale většinou je přímo prodává sběratelům. Díla nabízí ve svém internetovém obchodě, větší množství obrazů vystavuje i na Instagramu.

Zdroje: InstagramLimon’s shopCopro GalleryHaven Gallery

#1

„Born of Paint“, 6 x 8

#2

„Grasp“, 6 x 8

#3

Vlevo: „Breaktime“, 6 x 8. Vpravo: „Replicate“, 6 x 8

#4

„Garden of Flames“, 6 x 8

#5

“Unravel,” 8 x 8

#6

Vlevo: „Pulse“, 6 x 8. Vpravo: „Pencils“, 6 x 8

#7

„Doodle Brain“, 6 x 8

#8

„Unbind,“ 6 x 8