Když v roce 1991 vydala skupina Nirvana své album Nevermind, nikdo netušil, že se stane jedním z ikonických alb celé historie rock ‚n‘ rollu, a zároveň i jedním z nejkontroverznějších. Kurt Cobain se snažil dělat hudbu přesahují hranice grunge scény tehdejšího Seattlu, ovlivněn kapelami jako třeba Pixies. Album Nevermind je první studiovou nahrávkou, kde je na pozici bubeníka Dave Grohl. Hudební label vydal toto album s naprosto nulovým očekáváním, téměř s nulovou marketingovou podporou v mediích. Bylo tak velkým překvapením, že se hudba z tohoto alba dostala k lidem v takové míře, popularitu kapele pomohl získat hlavně single „Smells Like Teen Spirit.“ Po vydání tohoto dnes již legendárního alba byla veřejnost pobouřena, a to při pohledu na její obal, na kterém je dítě zcela ponořené pod vodou. Někteří citlivější jedinci byli pobouření už jen tím, že dítě na fotografii je nahé, natož v bazénu. V žebříčku prodávanosti alb Nevermind doslova sestřelilo z prvního místa album Dangerous od Michaela Jacksona.

[adrotate banner=“39″]

Samozřejmě, že během pořizování těchto legendárních fotografií, nebylo žádné dítě zraněno a vše proběhlo v pořádku. Kirk Weddle byl u toho, když se tyto snímky pořizovaly. Aby také ne, to právě on stál za objektivem fotoaparátu. Co většina fanoušků Nirvany netuší, je skutečnost, že po pořízení série snímků dítěte v bazénu, byly pořízeny i další fotografie. Weddle tehdy přemluvil celou kapelu, aby pro album pořídili ještě další snímky. Nakonec mu celá kapela také zapózovala v bazénu. V nedávném rozhovoru Kirk podotknul, že Kurt Cobain ani ostatní nebyli z té představy zrovna odvázaní, ale po chvíli se všichni členové kapely uvolnili a vznikly jedinečné fotografie.

Až do nedávné doby nebyly snímky nikde publikovány. Nikdo z široké veřejnosti je neměl šanci kdekoliv vidět. Kirk se je rozhodl zveřejnit u příležitosti vydání dokumentu „Montage of Heck.“ Výběr toho nejlepšího z téměr dvou set fotografií si můžete prohlédnout níže.

nirvana

nirvana

nirvana

nirvana

nirvana

nirvana

nirvana

nirvana