Kolumbijská umělkyně Diana Beltrán Herrera miluje ptáky už od dětství. Asi před 7 lety však z této vášně vyrostly úžasné papírové sochy, které svým vzhledem fascinují a ohromují. Nyní má její sbírka papírových ptáků přes 100 soch.

Její neuvěřitelně detailní ptáci jsou vyrobeni výhradně z řezaného papíru. Umělkyně pečlivě spojuje malé kousky barevného papíru, které pomalu vytvářejí úžasné 3D sochy. Její papírové sochy představují různé druhy ptáků, které najdete po celém světě, od exotických kolibříků až po pokorné vrabce. Umělkyně prostřednictvím svých děl ukazuje neuvěřitelnou biodiverzitu a bohatství naší planety.

,,Inspiruji se uměním, designem a přírodou, vlastně téměř vším. Snažím se získávat nápady odkudkoli a opravdu mě baví dívat se na každodenní věci. Také si ráda prohlížím botanické ilustrační knihy, online dokumenty a další věci, které lidé vytvářejí. Pokud budu dělat květiny, půjdu si vzít květiny jako vzorek. Pokud připravuji ovoce, půjdu na trh a najdu nějaké skutečné, které si před zahájením pracovního postupu prostuduji. Je to všechno o sbírání obrázků, sbírání myšlenek, sbírání nápadů,“ řekla umělkyně o tom, odkud čerpá inspiraci.

Zdroj: Instagram