Panenky bývají většinou brány jako hračky pro děti. Ale pokud se dostanou do správných rukou, mohou se stát i uměním. Dokazuje to ruská umělkyně a designérka Marina Bychkova, která porcelánové panenky pozvedla na další úroveň. Vypadají jako opravdové, jakoby v nich proudil život. Každá z nich je vyrobena s neuvěřitelnou pečlivostí za použití vysoce kvalitních materiálů. Ruská umělkyně používá nejen porcelán, ale například zlato, stříbro nebo dokonce i krystaly Swarovski. Proto jsou panenky tak jedinečné a oplývají až sofistikovanou krásou, která okouzlí každého. Jakoby každá z nich překypovala emocemi, které se zdají skutečnými.


[adrotate banner=“55″]


Marina Bychova se pro toto povolání prý rozhodla už ve svých šesti letech. Nemohla totiž vystát, jak nudně a průměrně jsou vyráběny různé panenky. A tak se její vize stala její prací. Rozhodla se vyrábět hračky, které přizpůsobila své vlastní představě o kráse. Vše to začala absolvováním kurzu v kanadské škole umění a designu Emily Carr Institute of Art and Design. A tak se výroba panenek stala nejen jejím snem, ale i úspěšnou kariérou.

handmade-adult-porcelain-enchanted-doll-marina-bychkova-136__700 handmade-adult-porcelain-enchanted-doll-marina-bychkova-137__700 handmade-adult-porcelain-enchanted-doll-marina-bychkova-143__700 handmade-adult-porcelain-enchanted-doll-marina-bychkova-144__700 handmade-adult-porcelain-enchanted-doll-marina-bychkova-145__700 handmade-adult-porcelain-enchanted-doll-marina-bychkova-150__700 handmade-adult-porcelain-enchanted-doll-marina-bychkova-173__700


[adrotate banner=“55″]