Fotografka Lisa Robinson-Ward se specializuje na svatební fotografie a na portréty dětí i dospělých lidí. Když ale zjistila, že je těhotná, napadlo ji nafotit si vlastní porod. Zpočátku to bylo myšleno spíše jako žert, ale čím více se blížil termín porodu, tím více o tom reálně uvažovala.

Lisa s manželem již měli 9letého syna a několik let se marně pokoušeli počít dalšího potomka. Když už vzdali svoje přání a řekli si, už se o další miminko po nezdařených pokusech znovu snažit nebudou, Lisa náhle otěhotněla.

Netušila, zda bude schopná při porodu i fotit, ale řekla si, že pokud to bude jen trochu možné, pokusí se o to. Navíc si představovala, že by ji to pomohlo se více soustředit a nepřipouštět si tolik vlastní bolest. Když samotný porod odstartoval, třásla se po celém těle a měla pocit, že v žádném případě nebude moct cokoliv zachytit na fotoaparát. Nakonec mezi kontrakcemi toho byla schopná a fotila věci, které kolem sebe viděla. Navíc se rozhodla pro epidurální anestezii a bolest se zmírnila, což přispělo k tomu, že focení bylo přeci jen lépe proveditelné.


[adrotate banner=58]


Na fotografiích tak můžete vidět nemocniční prostředí, CTG vyšetření (kardiotokografie – slangově monitor), personál i dojatého plačícího tatínka a jeho první pohled na dceru Anoru. Ihned po narození Anory dala Lisa na chvíli fotoaparát své matce, která zachytila dojemný první kontakt dítěte s Lisou (jediná černobílá fotografie). V jeden moment se čerstvě narozená Anora podívala zpříma do očí na svou matku – a i to se Lise podařilo vyfotit.

Nezbývá než poblahopřát k nově narozenému miminku a vám doporučit další skvělé fotografie ve článku „Krásné i vtipné fotky žen před a po narození miminka„. 🙂

mother-photographs-her-child-birth-labour-lisa-robinson-5mother-photographs-her-child-birth-labour-lisa-robinson-3mother-photographs-her-child-birth-labour-lisa-robinson-2mother-photographs-her-child-birth-labour-lisa-robinson-6mother-photographs-her-child-birth-labour-lisa-robinson-4mother-photographs-her-child-birth-labour-lisa-robinson-8mother-photographs-her-child-birth-labour-lisa-robinson-18mother-photographs-her-child-birth-labour-lisa-robinson-9mother-photographs-her-child-birth-labour-lisa-robinson-19mother-photographs-her-child-birth-labour-lisa-robinson-15772bf651800002400fa2e08mother-photographs-her-child-birth-labour-lisa-robinson-17mother-photographs-her-child-birth-labour-lisa-robinson-7mother-photographs-her-child-birth-labour-lisa-robinson-16mother-photographs-her-child-birth-labour-lisa-robinson-14Tak co ženy, jak se vám nápad fotografky líbí? Chtěly byste také zkusit nafotit vlastní porod a mít tak naprosto jedinečné fotky nebo vám to nepřijde vůbec reálné? Napište nám do komentářů 😉


[adrotate banner=58]