Brazilská metropole Rio de Jainero je vyhledávanou turistickou destinací. Málokdo ale ví, že právě tady v roce 2014 vznikl největší animovaný obraz na světě.

 Autorem projektu je pouliční londýnský umělec používající pseudonym INSA, který ve svém oboru patří mezi celosvětově vyhlášené umělce. Zapotřebí k tomu byly doslova stovky litrů barev. K umělci se dobrovolně přidalo několik nadšenců a společnými silami tak dovedli dílo ke zdárnému konci. To pochopitelně ale nebylo ihned. Práce údajně trvala dlouhých 576 hodin. Ambice vytvořit největší animovaný obraz nebo-li také takzvaný „GIF“ na světě (přesněji řečeno se jedná o „GIF-ITI“, tedy o spojení graffiti a GIFU) tu přitom dle slov samotných tvůrců byla již od samého začátku.

 Jednotlivé snímky byly vyfotografovány vesmírnou družicí. Největší animovaný obraz, který kdy byl vytvořen, pokrývá plochu o více než 57 tisících metrech čtverečních.

 „Potřeba být kreativní, potřeba zkoumat nápady je nutností, ale zbavit se jí, to by znamenalo zbavit se všeho.“                                                                                                                                                                                                         – INSA