V roce 2017 dostal Tim Davidson 60 dní na to, aby se vystěhoval ze svého rodinného domu na Floridě. Nejprve přemýšlel o koupi tradičního domu, ale postupem času si uvědomil, že svou velikostí povede „normální“ dům jen ke ztrátě prostoru, zbytečným věcem, vyšším výdajům a vyšším daním.

Tim tedy místo toho koupil „Tiffany“ – malý dům o rozloze 25 metrů čtverečních. A nakonec k němu ještě dokoupil celý ostrov. Dům stál asi 70 000 $, malý ostrov 200 000 dolarů.

„Cítil jsem, že tohle je pro mě ideální. Dispozice domu byla přesně to, co jsem chtěl, má všechno, co potřebuji, a můžu v něm velmi dobře fungovat. Vždycky mě nějak přitahoval minimalismus,“ řekl Tim.

Název dostal dům podle barevných skleněných svítidel.

Malý domek se ukázal jako dokonalé řešení: má dvě podkroví, plně vybavenou koupelnu, obývací pokoj a kuchyň.

Druhý domek pronajímá Tim na AirBnb, aby využil veškerý prostor, který na ostrově má. Pronájem pomáhá zaplatit Timovy životní náklady.

„Dům ve tvaru osmiúhelníku vyrábí společnost s názvem Deltec Homes, je to špičkový montovaný dům postavený v Asheville v Severní Karolíně. Střešní vazníky jsou jako paprsky na kole, takže pokud se jeden vazník pokusí uvolnit, udrží střechu ostatní ostatní. Střecha má mít na 99,9 % životnost 50 let, je to asi nejbytelnější malý dům, jaký byl kdy postavený,“ prohlásil Tim.

Takto vypadá druhý malý domek uvnitř:

Dům stál 90 000 dolarů, má rozlohu přes 29 metrů čtverečních, ale působí opravdu robustně.

Caleb Backe, certifikovaný odborník na zdraví, prohlásil: „Když udržujete prostředí bez nepořádku, nezdržuje vás nic od produktivní činnosti, což snižuje míru stresu.“

Studie Darby Saxbe a Rena Repetti z roku 2009 zjistila, že nepořádek může skutečně zvyšovat hladinu kortizolu (stresového hormonu). Osvobození domova od věcí vám tedy pomůže osvobodit i vaši mysl.

Zdroje:  tiffanythetinyhome.com | Instagram