„Zabývám se focením divokých zvířat a postavil jsem miniaturní vesnici v hobitím stylu pro divoké myši, které žijí v mé zahradě. Začal jsem fotografovat, když jsem trpěl depresemi. Jednoho dne jsem náhodou na zahradě vyfotil myš a rozhodl jsem se pro ni postavit dům. Brzy se objevily další myši a z jednoho domečku se nakonec stala celá myší vesnice. Myší vesnice neustále roste a mění se a myši ji milují,” řekl fotograf a autor projektu Myš George ve srubu.

Jak to celé začalo…

V jedné obyčejné anglické zahradě jednoho odpoledne jeden pán posekal trávník a pak si sedl na terasu, popíjel chladný nápoj a fotografoval ptáky, které viděl kolem sebe. Najednou ale jeho pozornost upoutal pohyb v čerstvě posekané trávě. Pan Thograf vzal kameru a podíval se dolů, aby zjistil, co to je.

Z trávy najednou vyskočila malá myš, hrdě se vztyčila a dívala se na legračního muže s velkým objektivem.

„Ahoj,“ řekla myš, „jmenuji se George.“

A v té chvíli si ten pán uvědomil, že to není jen tak obyčejná myš.

V následujících dnech se myš George a pan Traprapher poznali trochu lépe. Často se navzájem pozorovali a někdy sdíleli občerstvení.

Hned následujícího dne pan Thografer vytáhl své nástroje a začal stavět pro myšáka dům.

Jednoho dne si při krmení všiml, že se za Georgem něco pohnulo, a ke své velké radosti zjistil, že je to myšákova manželka. Bylo tedy třeba zvětšit srub, když v něm budou bydlet dvě myši místo jedné. Pan fotograf tedy znovu vytáhl své nástroje a začal pracovat na nových pokojíčcích pro další myši.

Uběhly další dny, pan Thografer a myši se stali výbornými přáteli, trávili spolu celé hodiny a užívali si za dlouhých jarních nocí navzájem svou přítomnost.

A netrvalo dlouho (pan Thografer věděl, že tento den nutně musí nastat) a z domečku vyběhly další malé myši. K hrdým rodičům Georgovi a Mildred přibyla ještě Minnie.

Pan Thographer chodil každý den přivítat myši sedící u dveří a čekající na ořechy na snídani.

Zdroje: Facebook | georgethemouse.com | twitter.com