Je jedno, zda věříte v jiné dimenze a paranormální jevy, či jen máte rádi hororové filmy.  Pro vás všechny přinášíme pár míst, které vzbudí jak mnoho otázek, tak spustí v hlavách mnoha nadšenců pocity zvědavosti a touhy po dobrodružství. Schválně, jestli nějaké ze zmíněných pěti osmi poznáte.

Aokigahara

Mezi ty známější děsuplná místa jistě patří záhada okolo japonského lesa Aokigahara, který je útočištěm pro velké množství sebevrahů. Dle legend se v lesích nachází zlí démoni, kteří zlákávají zoufalé duše do oněch míst a nutí je na sobě vykonat usmrcení.  Aokigahara, přesně se nacházející ve Fudži je přesně druhým místě na světě, co se vykonaných sebevražd týče. Toto smutné místo bylo inspirací filmařů , kteří letos natočili ne příliš kvalitní snímek Les sebevrahů.

https://www.flickr.com/photos/al-kaiser/4673892396

Foto: keio

San Zhi – město duchů

Tchaj-pei, Tchaj-wan, zde se nachází rovněž místo prohnilé nevysvětlitelnými jevy, způsobující blednutí a šedivění vlasů. San Zhi je totiž opředeno záhadou dětí, nemajících oči, které požíraly duše lidí. Dokonce se traduje, že v oněch místech řádilo něco nevysvětlitelného, co požíralo lidské maso. Oficiální správa však praví o opuštění komplexu, který měl být rekreačním střediskem, ale z nedostatku financí byla veškerá činnost ukončena, a tento fakt se váže k roku 1980. Co je podle vás pravdivá verze?

Dům Winchesterů

Jedna z největších podivností, to je prokletý dům Winchesterů, ležící v San José, Kalifornii v USA. Tento dům je totiž až napuštěn nevypočitatelnými záhadami mezi něž patří kupříkladu schodiště, která nikam nevedou, či dveře, za kterými se nenachází krom prázdnoty nic. Rodinu dle pověr pronásledovali duše zemřelých, zabitých puškou tchána Sarah Winchesterové, která na radu nejmenovaného mystika nechala dům postavit, aby se rod prokletí zbavil.  Tohle šílené stavení obsahuje 160 místností, ve kterých se dá snadno zmizet.

winchester_house_910px

Foto: Wikepedia

Černá hora

Kalkajaka v Austrálii skýtá taky jednu záhadu, záhadu v podobě hory, která má údajně sloužit jako chrám jedné prastaré, nejmenované civilizace, alespoň dle některých legend, nikdo však ve skutečnosti netuší, co tohle místo skýtá ve svých útrobách. Černá hora je však zmítána v nářcích a pláči vycházejícího z jejího prostoru, dají se zaznamenat podivné rány, kvílení a dokonce i ptáci se skalisku vyhýbají. Hora vykazuje schopnost způsobovat magnetické poruchy, či turbulence, proto se jí dokonce i letadla vyhýbají.

Hřbitovní kostel Všech svatých

Nyní pro vás máme místo kousek od vašich domovů, tedy místo, nacházející se v České Republice, konkretně by jste museli navštívit Sedlec u Kutné Hory. Tohle místo jako jediné ve článku není spjato s žádnou duchařskou povídačkou, či legendou, ani zážitky, ale zajímavé je především na pohled. Jedná se o kostel a hřbitov, mající podzemní kapli v podobě kostnice, kolem níž bylo pohřbeno prý snad až deseti tisíce lidských těl. Zajímavější je však to, že v 15. století byl hřbitov zbořen a neznámý mnich v komplexu z kostí roku 1511 sestavil z exhumovaných kostních pozůstatků pyramidy. V 18. století byly kosti použity k výzdobě Františkem Rintem.

Les Hoia-Baciu

Les Hoia-Baciu, ležící v Transylvánii se rozhodně navštívit nevyplatí. Také se mu říká Transylvánský les hrůzy a je srovnáván se známým Bermundským trojúhelníkem. Tento tajemný les může za množství zmizení, táhnoucích se až do daleké historie. Místní se tomuto místu obloukem vyhýbají, kdo do lesa vstoupí, stane se totiž obětí zlých duchů a také démonů. Věřte, nebo nevěřte, ale jedinci nedbající varování se opravdu nevrátili, a když měli to štěstí, byli změnění k nepoznání. Mezi ty známější příběhy patří jeden věnovaný partizánské skupině, pronásledované v průběhu 2. světové válce policií, chyba byla nechat se pronásledovat tímto lesem, nevrátili se totiž jak oni, tak ani policisté. Rovněž stojí za zmínku příběh Steliana Petrescu, který v 60. letech do lesa vstoupil, vrátil se, avšak s dlouhými vlasy a vousy, jako by byl v lese rok, při čemž v něm strávil pouze čtyři dny. Při dotazech na události odehrávající se v lese mladík jemuž bylo teprve 20 let nedokázal odpovědět, dle psychologů navíc utrpěl těžký psychický šok.  Rumunsko je zemí záhad a legend, málo kdo však ví, že se v této krásné zemi nachází místo, jemuž je opravdu lepší se vyhnout a dbát na rady místních.

Brána do pekla v Turkmenistánu

Již je to 40 let, co sovětští geologové přivandrovali do Turkenistánu, aby prováděli těžbu zemního plynu. Při těžbě však narazili na podivnou jeskyni, která zapříčinila zřícení celého komplexu. Plyn začal unikat do širokého okolí, a tak se geologové rozhodli celou jeskyni zapálit, až na to, že tato prohlubeň do temnot pod zemským povrchem září obšlehaná plameny do dnešních dnů.

Ostrov panenek

Mexický ostrov Isla de las, neboli Ostrov panenek patří mezi místa, které jsou známější. Ostrov je totiž opředen záhadami, úzce spjatými s panenkami, které můžete vidět jako předmět hrůz v mnoha hororech. Zde se jedná však o skutečnou záhadu při které opravdu zamrazí. K ostrovu se totiž váže příběh o malé holčičce z nedaleké vesnice, která v těchto místech utonula a jediný žijící člověk na tomto opuštěném místě – Julian Santana Barrera po její smrti začal nacházet panenky, vyplavujíc se z temných hlubin. Panenek neustále přibývalo, víc a víc, až tento poustevník začal věřit, že jimi ochrání kolemjdoucí před duchem oné holčičky, údajně se zjevující na ostrově. Z ochrany panenkami se stala postupně posedlost, Julian Santana Barrera však na jedné ze svých výprav zemřel. Jak je možné, že se čistě náhodou po smrti této dívky vyplavovali panenky na břeh? A co podivné úmrtí Julian Santanaa Barreraa? Ostrov panenek však platí za velice ponuré, znepokojující místo.